(Image credit: Pinch of Yum)

Czy taco czwartek jest czymś? To całkowicie powinno być, choćby tylko pretekstem do zrobienia tego kurczaka tacos tingos. Dzięki 10 minutom przygotowania i 10 minutom gotowania, te smakowite tacos mogą być dziś na stole.

Ten przepis pochodzi od nowej książki kucharskiej Melissy Coleman’s (aka The Faux Martha), Minimalistyczna kuchnia, przez szczyptę mniam.

Kluczem do tego, że jest 20-minutowy posiłek, jest posiadanie gotowanego rozdrobnionego kurczaka już pod ręką. Może masz trochę w swojej lodówce z sesji przygotowywania posiłków (dobrze na ciebie!) Lub może zabrałeś kurczaka z rożna ze sklepu w drodze do domu z pracy. Tak czy inaczej, jest to kluczowy krok do jak najszybszego połączenia tego posiłku.

2 sposoby przygotowania piersi z kurczaka

  • Jak gotować pierś z kurczaka w Instant Pot
  • Jak zrobić łatwy Shredded Chicken w Slow Cooker

Co sprawia, że ​​te tacos to pikantny, jasno-czerwony sos. Po prostu smażymy na patelni trochę cebuli, czosnku, papryki chipotowej, oregano i kminku; zamieszać pokruszone pomidory pieczone na ogniu, mięso z kurczaka i sól; a następnie przenieść mieszaninę do blendera, aby uzyskać gładką konsystencję. Potem po prostu nalej ten sos z powrotem na patelnię, wrzuć kurczaka i masz tingę z kurczaka!

Oczywiście, najlepszą częścią tacos jest ubieranie ich dodatkami. Po zebraniu nadzienia z kurczaka na tortille kukurydziane, udekoruj plasterkami awokado, kolendrą, pokrojoną w kostkę czerwoną cebulą i posypką pokruszonego sera cotija. Nie zapomnij o plasterkach limonki!

Zdobądź przepis: Tacos z kurczaka Tingos od Pinch of Yum

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Więcej Taco Recipes z Kitchn

  • Pieczony Mushroom i Poblano Tacos
  • Pieczony kalafior Tacos
  • Powolny Tacos z kurczakiem