(Image credit: I Heart Nap Time)

Lasagna jest jednym z najlepszych posiłków zapewniających komfort posiłku. Kiedy chcesz się rozgrzać w zimną noc, albo czujesz się trochę smutny z powodu czegoś, lasagna zawsze załatwia sprawę. Ale gotowanie osobnych klusków z lasagne i rozwiązywanie wszystkich problemów związanych z warstwowaniem nie zawsze odbywa się w kartach – szczególnie w ruchliwe dni powszednie. Wpisz: zupa lasagne. Ma wszystkie te same pyszne cechy, które uwielbiasz w lasagne, bez żadnego zamieszania.

Najlepszą rzeczą w tej zupie jest to, że łączy się ona w jednym naczyniu. Zgadza się – nie trzeba gotować osobno kluski! Wszystko, co musisz zrobić, to rozbić osiem niegotowanych makaroników lasagna na kawałki wielkości kęsa i wrzucić je do garnka z gotującą się zupą. Gdy makaron gotuje się i staje się miękki, wypuszcza również trochę skrobi, która nieco zagęszcza zupę. Rezultatem jest bogata, spójna zupa z doskonale makaronem al dente.

Pomiędzy kiełbasą, makaronem, parmezanem i bulionem pomidorowym, ta aromatyczna zupa lasagna trafia we wszystkie dobre nuty. Kiedy będziesz gotowy do serwowania, skończ każdą miskę z dużą porcją sera ricotta (by powtórzyć ricottę w tradycyjnej lasagne) i świeżą bazylią. Nikt nie będzie nawet tęsknił za prawdziwą rzeczą – obiecuję!

Zdobądź przepis: Zupa z lasagne z jednym potkiem od I Heart Nap Time