(Image credit: Cooking for Keeps)

Domowe muesli to jedna z prostych przyjemności życia. Pewnie, możesz kupić rzeczy kupione w sklepie, ale nic tak naprawdę nie dorówna twojej partii. Zwykle zrobienie muesli wymaga odrobiny wiedzy i czasu – chyba, że ​​robisz tę wersję płyty. Dzięki pięciu składnikom możesz mieć chrupiącą, słodką muesli w pięć minut.

Chociaż uwielbiam robić dużą porcję muesli w piekarniku w niedzielne popołudnie, nie zawsze mam ten luksus. Właśnie dlatego ta granola z patelni nadaje się idealnie do gorączkowych poranków. To dość prosty przepis, ale możesz go dostosować i dostosować w zależności od swoich preferencji. Nie masz migdałów? Sub w innej nakrętce. Kochasz kokos? Wrzucić trochę płatków kokosowych!

Wszystko, co musisz zrobić, to stopić miód i olej kokosowy na patelni, a następnie dodać płatki owsiane, brązowy cukier i migdały. Oglądaj owsa i orzechy, aby się upewnić, że nie palą się – po prostu chcesz wymieszać je na patelni, aż będą ładne i złocisto-brązowe.

Gdy granola jest już gotowa, posypujemy nią szczyptę soli i rozprowadzamy na blasze do pieczenia, aby ostygł przez kilka minut. Podawaj z mlekiem lub jogurtem i błyskawicznie zjedz śniadanie.

Zdobądź przepis: 5-składnikowy, 5-minutowa granola od Cooking for Keeps