Oto ostatni przepis z mojej nowej książki Nie zapiekanki twojej matki. To jedna z najłatwiejszych receptur, jakie znam w piekarniku. Ten przepis jest tak naprawdę tylko szablonem na wypiekane jajko, które jest kremowe i puszyste wewnątrz – jak tradycyjny amerykański omlet z jadalnią – i może być wypełnione wszystkim, co lubisz. Wzywam do szynki, parmezanu i pietruszki, ale możesz dodać cokolwiek! A najlepsze jest to, że dosłownie trwa to 5 minut, aby wspólnie zrzucić.

Niektórzy mogą twierdzić, że to wcale nie jest omlet (mój redaktor zrobił!), Ale dlatego, że nazywam go “omletem z pieca”, to dlatego, że ma to samo miejsce na stole, a na talerzu, jako tradycyjny omlet. To tylko jaja (bez skorupy, w przeciwieństwie do quiche) i wszystko jest ugotowane w piekarniku (bez płyty kuchennej / brojlerów, w przeciwieństwie do frittata). Ma również podobną konsystencję do amerykańskiego omletu i może być wypełniony dowolnie. Więc jesteś – omlet z piekarnika!

Ale niezależnie od tego, jak to nazwiesz, jest to niezwykle łatwe, niewiarygodnie szybkie i całkowicie niezawodne. Po prostu wymieszaj jajka i mleko, dopraw je ziołami, solą i pieprzem, dodaj trochę warzyw lub mięsa i upiecz.

Również dobrze się nagrzewa. Często robię z tego wielką porcję na początku tygodnia, a potem mój mąż bierze kawałek po drodze do pracy.


Podstawowy omlet z pieca

Serwuje 6

 • 10

  duże jajka

 • 2 kubki

  mleko

 • 1 Puchar

  tarty parmezan

 • 1 Puchar

  pokrojoną w kostkę szynkę

 • 1/4 Puchar

  drobno posiekana świeża natka pietruszki

 • 1 łyżeczka

  Sól

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

Rozgrzej piekarnik do 375 ° F. Lekko nasmarować 9-calowe naczynie do pieczenia za pomocą oliwy z oliwek lub nieprzywierającego sprayu do gotowania.

Pokonaj jajka w dużej misce i wymieszaj w mleku. Wymieszaj ser, szynkę pokrojoną w kostkę i natkę pietruszki. Dopraw solą i pieprzem i wlej do przygotowanej patelni. (W tym momencie zapiekanka może być przykryta i schłodzona do 24 godzin.)

Piec przez 45 minut lub do momentu, gdy wierzch jest lekko złoty i nóż włożony do środka wyjdzie czysty. Ostudź przez 5 minut przed krojeniem. Podawać na gorąco.

Uwagi do przepisów

Przedruk z zapieczętowaniem Nie Twojej Matki przez Faith Durand. (Harvard Common Press, styczeń 2011)

Związane z: Make-Ahead Receptura: Miniaturki bez skorupek

(Zdjęcia: Faith Durand)