Jednym z naszych sekretów dodawania głębokiego smaku do szybkich zup (lub jakichkolwiek zup, o to chodzi) jest używanie pieczonego czosnku. Chociaż pieczenie czosnku może trwać nawet godzinę, łatwo jest je wyprzedzić i zamrozić, więc zawsze masz ten aromatyczny, słodki składnik na wyciągnięcie ręki.

Udostępniliśmy trzy techniki pieczenia czosnku: pieczone w całości, pieczone goździki i na kuchence. We wszystkich przypadkach pozwól czosnkowi ostygnąć po upieczeniu go, a następnie usuń wszelkie papierowe skórki.

Aby zamrozić całe ząbki, rozłóż je na blasze do pieczenia i włóż do zamrażarki. Po zamrożeniu przechowuj goździki w zamkniętej plastikowej torbie lub pojemniku.

Można również zacierać pieczony czosnek i zamrozić go w łyżeczce lub łyżeczkach w kostce lodu. Po zamrożeniu wyjąć kostki i przechowywać je w zamkniętej plastikowej torbie lub pojemniku.

Oprócz zup (spróbuj ten post-wakacyjny, regenerujący pieczony czosnek i zupę ziemniaczaną!), Mrożony pieczony czosnek może być użyty w sosach makaronowych, puree ziemniaczanym i wielu innych.

Związane z: Quick Tip: Freeze Caramelized Onions

(Zdjęcie: Faith Durand)