W ostatni weekend zaopatrzyliśmy się w orzechy w oczekiwaniu na wszystkie świąteczne wypieki, które zaplanowaliśmy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że najlepszym miejscem do przechowywania orzechów do przechowywania długoterminowego jest zamrażarka, a nie spiżarnia. Dlatego!

Wszystkie orzechy mają bardzo wysoką zawartość oleju. To sprawia, że ​​są tak pyszne! Ale ponieważ są one tak bogate w olej, orzechy mogą z łatwością jełczeć od światła i ciepła. Mają również skłonność do pochłaniania zapachów z otaczającego środowiska.

Z tych powodów najlepiej przechowywać orzechy w nieprzezroczystych, nieprzepuszczających powietrza pojemnikach w lodówce lub zamrażarce. Zimne temperatury spowalniają stalingowanie i zapobiegają jełczeniu, podczas gdy ciemna przestrzeń dodatkowo chroni je przed uszkodzeniem przez światło. Nie zawierają dużej ilości wody, więc orzechy mogą zostać zamrożone przez dłuższy czas bez powodowania uszkodzenia ich podstawowej struktury lub smaku.

Czy przechowujesz orzechy w zamrażarce, czy robisz coś innego??

Związane z: Gourmet Munching: pięć pikantnych, słodkich i prostych orzechów

(Zdjęcie: członek Flickr beggs licencjonowany na licencji Creative Commons)