Stanowisko Elżbiety w zeszłym tygodniu o sałatce na obiad przypominało nam kolejny ulubiony dodatek do prostej sałatki: świeże owoce. Przekonujemy się, że garść jagód lub pokrojonych w kostkę jabłek przekształca zwykłą miskę zielonych liści w coś, na co nie możemy się doczekać!

Większość świeżych owoców dodaje słodko-cierpką nutę innym smakom w pikantnej sałatce. Dobrze łączą się z prażonymi orzechami i stanowią ciekawy kontrast tekstury z surowymi warzywami. Przez większość czasu lubimy te sałatki za pomocą zwykłego winegretu.

Naprawdę nie jesteśmy wybredni co do owoców, z których korzystamy i zwykle po prostu kroimy wszystko, co jest w sezonie. W tej chwili to maliny, truskawki i jagody.

W kolejnym miesiącu, mamy nadzieję, że dostaniemy trochę owoców pestkowych i możemy pomyśleć o dodaniu brzoskwiń i śliwek do naszych sałatek. Potem późnym latem i jesienią przejdziemy na jabłka i gruszki. Jeśli masz je w swojej okolicy, owoce tropikalne, takie jak mango, papaja i ananasy, zmieniają się od zwykłych!

Czy masz ulubiony owoc do dodawania do sałatek??

Związane z: Prosta wskazówka: jak umyć sałatę

(Zdjęcie: Flickr member lindseywb na licencji Creative Commons)