Czy pijesz V8? Lubimy to w pikantnych koktajlach, od czasu do czasu krwawej mary, a ostatnio w zupie! Dzięki wskazówce w ostatnim wydaniu Cook’s Illustrated, zaczęliśmy zastępować kubek lub dwa z tego warzywnego soku na bulionie w naszych zupach, gulaszach i dusić tej zimy.

Niezadowoleni ze słabego smaku pomidora, który otrzymywali od supermarketu z pomidorów o tej porze roku, kucharze Cook’s Illustrated myśleli o dodaniu dawki V8 do ich receptury na Hearty Minestrone. Kiedy stworzyliśmy przepis na siebie, pomyśleliśmy, że zupa jest absolutnie fantastyczna i byliśmy naprawdę pod wrażeniem jasnego smaku pomidora i całej głębi od V8.

Zaletą V8 w stosunku do świeżych pomidorów, pomidorów w puszkach, a nawet prostego soku pomidorowego jest to, że obejmuje ona wszystkie rodzaje innych warzyw wraz z pomidorami. Marchew, szpinak, seler, a nawet buraki nadają temu sokowi głębi i okrągłości w stosunku do innych. W zupach i duszkach jest to jak magiczne, natychmiastowe zwiększenie smaku!

Jeśli nie pijesz normalnie V8, możesz kupić pakiety małych 5,5-uncjowych puszek. Te trzymają w spiżarni od miesięcy i są idealną ilością do dodania do prawie każdej potrawy.

Związane z: Chrupiące, chrupiące, żucia: 6 niezwykłych dodatków do zupy

(Zdjęcie: Emma Christensen)