Od dawna wiemy, że dodanie sera do zup i gulaszu dodaje głębi waszej potrawie. Ale czy myślałeś o zrobieniu zapasów ze skórki? Możesz go użyć zamiast bulionu z kurczaka lub warzyw lub bulionu i gwarantujemy, że pokochasz wyniki.

Nie możemy przyjąć całego kredytu – ta myśl pochodzi od Nate’a Applemana z restauracji SPQR i A16 w San Francisco – ale jeśli lubisz ser tak samo jak my, możesz znaleźć się w tylu skroniach, co tętniąca życiem restauracja. Zamiast czekać na kolejną zupę, stwórz podstawę dla jednej, gotując swoje stare parm, pecorino lub skórki grana padano w garnku podstawowym.

Zacznij od około 8 szklanek wody i pół funta skórki sera (lub cokolwiek, co masz pod ręką). Gotować przez 3-4 godziny, a następnie dodać ser. Jest to prosty i relaksujący projekt weekendowy podczas naszych (miejmy nadzieję) ostatnich kilku tygodni chłodnej pogody.

Wystarczy zastąpić zapiekany ser zamiast bulionu z kurczaka lub warzyw, a nie tylko w zupach. Ten produkt działa szczególnie dobrze w przypadku serów, takich jak brokuły, kalafior lub ziemniaki. Wynikający z tego smak jest zdecydowanie serowy, ale w naprawdę skromny sposób. Pod pozostałymi komponentami poczujesz złożoną, subtelną nutę.

Kilka pomysłów na dobry początek:

  • Włoska zupa z klopsikami Rapido
  • Kremowy czosnek
  • Zupa pomidorowa z grzankami z serem
  • Obfite Jarmuż i Kiełbasa
  • Zupa grzybowa

Hej, możesz nawet odnieść się do naszych archiwów z naszego lutowego tematu z zupą.

Związane z: Jak podawać zupę na przyjęciu kolacyjnym

(Zdjęcie: Nora Singley for the Kitchn)