W tej chwili jesteśmy głęboko zakochani w aferze baba ganoush, dzięki temu, że na rynku rolników zaczynają pojawiać się bakłażany. Lubimy nasze z odrobiną zadymienia, ale bez grilla musieliśmy improwizować. Oto, jak robimy to na kuchence.

Najpierw ukłuć każdy oberżynę nożem lub widelcem, a następnie położyć go bezpośrednio nad płomieniami na kuchence gazowej. Bakłażan może uwolnić dużo płynu, dlatego chcemy ułożyć kilka pasków z folii aluminiowej wokół palnika, aby ułatwić czyszczenie. Używaj szczypiec, aby obracać go tak często i upewnij się, że cała skóra jest równomiernie zwęglona. To tak jak pieczenie czerwonej papryki!

Gdy skóra jest już zwęglona, ​​możesz przejść z resztą swojego przepisu. W przypadku baba ganoush zazwyczaj wymaga to obcinania oberżyny na pół i kontynuowania pieczenia w piekarniku, aż mięso będzie całkowicie miękkie. Jeśli używasz bakłażana w coś w rodzaju curry lub gulaszu, możesz oderwać się od skóry i pokroić ją jak zwykle.

To jest rzeczywiście wskazówka, którą oderwaliśmy od bloga Davida Lebovitza. Lubi też swoją babę ganoush, która jest wyjątkowo zadymiona, ale nie ma grilla w swoim maleńkim paryskim apartamencie. Oto link do jego przepisu i techniki:

• Baba Ganoush z Davida Lebovitza

Jaka jest twoja ulubiona metoda pieczenia bakłażana?

Związane z: Nauka kochania bakłażana: jak wybierać “Em, Cook” Em i jeść “Em”

(Zdjęcie: Flickr member _e.t licencjonowane na licencji Creative Commons)