Ten pikantny faszerowany ziemniak bierze swój sygnał od wypełnienia klasycznego greckiego ciasta, spanakopita. Zapomnij o ciastku filo, ten prosty posiłek opiera się na ciepłym, pieczonym ziemniaku, aby upiec mieszankę smażonego szpinaku i cebuli z kawałkami słonego sera feta.

Po pierwsze, Upiecz swoje ziemniaki: 3 sposoby

Zanim napełnisz swoje ziemniaki tym wspaniałym nadzieniem, musisz go ugotować. Istnieje wiele opcji, więc wybierz najlepsze rozwiązanie.

  • Jak upiec ziemniaka w kuchence mikrofalowej: Jeśli się spieszysz, weź do kuchenki mikrofalowej. Wykonuje to zadanie za około 10 minut.
  • Jak upiec ziemniaka w piecu: Klasyczna metoda zapewnia ultra-chrupiącą skórę i puszystą teksturę. Do tego przygotowania potrzeba blisko godziny, ale tekstura ziemniaka jest lepsza. Upiecz dużą porcję w weekend, aby mieć pod ręką przez cały tydzień.
  • Jak upiec ziemniaka w powolnej kuchence: Chcesz mieć pewność, że na kolację możesz upiec ziemniaki i nie chcesz czekać, aż gotują się, gdy wrócisz do domu? Wybierz powolną kuchenkę. Będziesz potrzebował od ośmiu do dziesięciu godzin na niskim poziomie, więc jest to właściwie coś, co działa w naszym dniu roboczym – łącznie z dojazdem do pracy!

Jak zrobić ten szpinak i feta nadziewane ziemniaki

Podgrzej około 1 łyżki oliwy z oliwek w dużej patelni do smażenia. Gdy jest gorący, dodaj około 2 łyżek stołowych siekana cebula i mieszaj, aby połączyć. Gotować na średnim ogniu, aż będzie miękka, 3 do 4 minut. Dodaj około 2 filiżanek młody szpinak, doprawiamy solą i pieprzem i gotujemy, aż szpinak zmięknie, 2 do 3 minut. Zdejmij patelnię z ognia i zamieszaj w 2 łyżkach stołowych kruszona feta.

Pokroić ugotowane ziemniaki wzdłuż i delikatnie pociągnąć, nie rozłupując na pół, a następnie użyć widelca do spłynięcia wnętrza ziemniaka. Przełóż mieszaninę szpinak-feta do ziemniaków i natychmiast podawaj.

20 sposobów ładowania pieczonego ziemniaka

Wystarczy zainspirowany topping, aby zwykły ziemniak zamienił się w drobny cud na pracowitą noc. Ta seria otworzy Ci oczy na wszystkie sposoby, w jakie można załadować skromne ziemniaki za pomocą nie więcej niż czterech zwykłych składników spiżarni.