Straight Up to nowa funkcja od Nory Maynard, która napisała naszą popularną funkcję Celluloid Pantry. Wraca teraz z cotygodniową kolumną o sztuce koktajlu. Witaj ponownie w Nora!

Złoty Sen jest trochę jak płynny Creamsicle dla dorosłych. Słodki, spieniony deserowy koktajl o pomarańczowo-ziołowym posmaku i niezbyt dużym napicie alkoholu sprawiłby, że po obiedzie można napić się dobrego drinka, oglądając wszystkie złote statuetki przyznane w tę niedzielę.

Popularny napój w latach 60. i 70., spienione połączenie Triple Sec, soku pomarańczowego, kremu stołowego i Galliano – pikantny włoski likier z mocnymi nutami pomarańczy i wanilii – został wymyślony przez Raimundo Alvareza, barmana w Starym Królu Bar w Miami.

Współczesne przepisy są różne. Niektóre wymagają równych części każdego z czterech składników (dla słodszego, bardziej pomarańczowego smaku), podczas gdy inne dla większej ilości Galliano i mniej śmietanki (dla silniejszego, bardziej pikantnego smaku). Eksperymentowaliśmy trochę, dopóki nie znaleźliśmy formuły, która była naszym ulubionym przez nas wyborem: dwie części każdego Galliano, Triple Sec i OJ, i jedna część kremu. (Słyszeliśmy również, że lody waniliowe mogą być podpodeszwowane do kremu, dzięki czemu napój jest jeszcze bardziej deserowy, chociaż jeszcze tego nie próbowaliśmy).

Golden Dream Cocktail
Służy 2

2 uncje dobrej jakości Triple Sec (takie jak Cointreau)
2 uncje likieru Galliano
2 uncje soku pomarańczowego (świeżo wyciśnięty, jeśli to możliwe)
1 uncja lekkiego kremu stołowego

Połącz wszystkie składniki w shakerze na lodzie i energicznie wstrząśnij. Odcedź do szklanek koktajlowych. (Ten napój jest tradycyjnie podawany bez dekoracji).