(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

Istnieje wiele poręcznych ulepszeń ryżu, na których można polegać, gdy chcesz zwiększyć smak ryżu, jak opiekanie ziaren lub gotowanie z zapasami – wszystkie z nich są skuteczne i użyteczne. Ale co robisz, gdy chcesz zmienić fakturę swojego ryżu? Być może dlatego, że ma cechy ramen?

Tak – możesz to zrobić.

Oto jak to się stało

Sekret gotowania ryżu jak ramen to woda alkaliczna, którą można uzyskać, tworząc roztwór wody i sody oczyszczonej. To alkaliczne środowisko zachęca do większej absorpcji wody i rozpadu skrobi, a jednocześnie zwiększa wytrzymałość i elastyczność ziarna.

1 szklanka ryżu + 1 łyżeczka sody oczyszczonej + 1/2 łyżeczki soli

Zacznij od namoczenia ryżu (dowolnej odmiany) w dużej misce z wodą, razem z dwiema częściami sody oczyszczonej i jedną częścią soli, przez dziewięćdziesiąt minut. Odcedź i dokładnie opłucz ryż, gdy garnek wody zacznie wrzeć. Ugotuj ryż jak makaron, ale uważaj na niego. Całkowity czas gotowania będzie różnił się w zależności od rodzaju używanego ryżu, wynoszącego od 3 do 10 minut.

Przesunięcie tekstury

Ten proces daje garnek ryżu z poważnym ulepszeniem tekstury, którego nie można osiągnąć tradycyjną metodą gotowania.

Kilka cech charakterystycznych makaronu ramen to ich sprężysta, elastyczna konsystencja i miękki, ale przeżuwalny kęs. Mają wyraźny kształt i nie trzymają się razem, jak można znaleźć w makaronie, a nawet w większości ryżu.

Co to oznacza dla twojego ryżu? Zamiast ziaren, które gotują al dente i mogą być ekstra skrobiowe i lepkie lub zlepione razem, gotowanie ryżu jak ramen daje wynik, który jest sprężysty i miękki bez bzdurności i ma dobre przeżuwanie. Będziesz także kończył z wyraźnymi ziarnami ryżu, które nie sklejają się lub nie kumulują.

Połóż swój Ramen Rice do pracy

Najlepszą rzeczą w ryżach ramen jest to, że działa i je. Tak, możesz go użyć zamiast kluski w zupie z ramen, ale jest też mnóstwo innych sposobów, aby dostać ją na stół. Możesz użyć tego ulepszonego ryżu w dowolny sposób i na każdy sposób, w jaki używałbyś zwykłego ryżu. Połącz go z frytkami lub curry, wrzuć do burrito, dodaj sałatkę, dodaj jajo lub dodaj do wybranej zupy.