Przyznaj: częścią uroku kupowania lunchu jest zjedzenie fantazyjnej kanapki. Jasne, ty wiedzieć możesz zrobić to w domu, ale kiedy to przyjdzie, czas jest krótki i po prostu wydaje się łatwiejsze rozwidlenie niewielkiej garści gotówki w tym uroczym delikatesowym delikatesie w pobliżu pracy.

Domowe majonez to zupełnie inna historia (bardzo smaczna historia!), Ale nawet słoik kupiony w sklepie połączony z odpowiednimi składnikami może zdziałać cuda, by urozmaicić tę przykrą wymówkę za kanapkę z indykiem wyrzuconą razem rano..

Pracuj naprzód i przechowuj wannę o smaku majonezu w lodówce do wykorzystania przez cały tydzień. Najlepiej zachować małe ilości – pomyśl o tym, ile możesz potrzebować na kilka dni kanapek i odpowiednio dostosuj mikstury. Stwierdziliśmy jednak, że zippy mayo w lodówce często trafia na wszelkiego rodzaju inne rzeczy poza kanapkami, jak pieczone ziemniaki. Opcje są nieograniczone!

Oto 7 pomysłów na aromatyzowane mixy majowe:

Zioła: Oczywisty faworyt – koper, bazylia i estragon są świetne. Aby uzyskać dodatkowe coś – coś, wcisnąć trochę cytryny lub limonki.

Sos chili: Sriracha jest głównym zszywka, ale mieliśmy szczęście z sambal oelek, lub moim ulubionym: gochujang, słodka i pikantna sfermentowana koreańska pasta chili.

Olej sezamowy: Trochę idzie daleko. Wrzuć kilka nasion sezamu do sosu, który bierze pieczone warzywa na bagietce na zupełnie nowy poziom.

Niebieski ser: Czyżbyś głupio próbował dostać niebieskiego sera, żeby zostać na kanapce? Połącz go z mayo.

Pieczony czosnek: Kolejny klasyk. Upiecz kilka ząbków czosnku, aby zmieszać z majonezem.

Najedź na szufladę z przyprawami: Curry, zioła prowansalskie, wędzona papryka lub nawet grubo mielony pieprz są świetne.

Syrop klonowy: Ok, wysłuchaj tego. Prawie równe części mayo i syropu klonowego, a także ślimak octu jabłkowego.

Jakie są twoje ulubione sosy do urozmaicenia kanapki – mayo lub non-mayo?

(Zdjęcie: pepmiba / Shutterstock)