Głęboko fuksja i przyjemnie cierpka, hibiskusowa herbata powstaje przez namaczanie suszonych kwiatów hibiskusa w wodzie, często z odrobiną cukru. Może znasz to jako “jamajka” na ulubionym taco, ale czy wiesz, że na Hawajach, w Afryce Zachodniej i na Bliskim Wschodzie są dostępne wersje herbaty hibiskusowej??

Na Jamajce imbir dodaje trochę przyprawy do schłodzonego napoju, który nazywa się szczawiu. Imbir jest również dodawany wraz z miętą w wersji z Afryki Zachodniej, a Senegal nazwał swoją wersję, bissap, narodowy napój kraju. Egipcjanie używają go do świętowania, wznosząc toast za nowe małżeństwo z karkadami, przyjmując herbatę hibiskusową.

Suszone kwiaty hibiskusa można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością lub rynkach Ameryki Łacińskiej, gdzie można je nazwać “flor de Jamaica”. Spożywanie herbaty to tylko kwestia moczenia kwiatów w gorącej wodzie i dodawania cukru do smaku, mieszania w dodatkach takich jak imbir, sok z limonki lub nawet trochę rumu po drodze. Chcemy, aby była trochę cierpka i podawać ją schłodzoną na lodzie – jest tak samo orzeźwiająca jak lemoniada i jeszcze piękniejsza.

Przepisy do wypróbowania:
• Przepis na herbatę z kwiatów Jamajki z 101 książek kucharskich
• Jamaican Sorrel Rum Punch od Gourmet
• Jus de Bissap from The Congo Cookbook

Czy pijesz herbatę hibiskusową??

Związane z: Co mogę zrobić z proszkiem Hibiscus?

(Zdjęcie: członek Flickr Hyougushi na licencji Creative Commons; 101 książek kucharskich)