(Image credit: The Fitchen)

Chociaż kalafior podawany jest na 100 różnych sposobów, niż ja osobiście dorastałem, jedząc go (prostego i gotowanego na parze lub surowego z dipem), wciąż jeszcze nie rozwijam entuzjazmu, który mówi: “Dzisiaj gotujemy kalafior!” Warzywo mnie nie ekscytuje.

Ale wiesz, co robi? Syrop klonowy i Sriracha oraz istnienie tego słowa karmelizowany. Ten przepis może być po prostu tym, który zmienia mój umysł i pozwala mi celowo podnieść trochę kalafiora w sklepie. Bonus: Nie brudzi jednej miski (lub tacki na arkusze, jeśli używasz pergaminu)!

W przeszłości wziąłem kalafior z dobrymi intencjami (zamienię go w ryż! Włożę go do ciasta!), Ale zawsze popychany jest do lodówki i zapomniany. Ale już nie!

Danie to wymaga bardzo niewielkiej pracy przygotowawczej: po prostu posiekaj kalafior w różyczki wielkości i umieść je w dużej torebce z zamkiem błyskawicznym z pozostałymi pozostałymi składnikami. Następnie podrzuć je do siebie i powlecz je na blachę. Jednak w celu uniknięcia kalafiora gotowanego na parze, przepis wskazuje, że kwiaty potrzebują dużo miejsca na blasze do pieczenia – w związku z tym mogą być potrzebne dwa arkusze w zależności od liczby osób, które gotujesz.!

Kalafior piecze się przez 20 do 30 minut i tworzy pikantną, słodką przekąskę, która idealnie smakuje sama lub w połączeniu ze swoim ulubionym białkiem!

Zdobądź przepis: Słodki i pikantny pieczony kalafior od The Fitchen

Więcej kalafiorowych przepisów od Kitchna

  • 10 kalafiorowych dań bocznych na każdy dzień tygodnia
  • Jak zrobić ryż kalafiorowy
  • Tort kalafiorowy Yotama Ottolenghiego