Wierzę w moc dobrej marynaty. Podrzucaj zielone warzywa z odrobiną pokruszonego sera i kawałkami marynowanych buraków i nazwij je obiadem. Mżawka oliwy z oliwek nad marynowanym kalafiorem i staje się szybką przekąską dla gości. Nuzzle kilka fascynujących ziaren obok hot doga, zamiast rozkoszować się chrupiącym puckerem. Naprawdę, nie ma zbyt wiele rzeczy, których kiszka nie może zrobić, by zaimprowizować lub zaokrąglić posiłek.

Tutaj w USA ogórki są nierozerwalnie związane z ogórkami. Jednak nie ma reguły, że ogórki są jedynym warzywem, które można marynować. Ta podstawowa technika może być zastosowana do zielonej fasoli, okry, czosnku, buraków *, ostrych papryczek, szparagów *, kalafiora, marchwi * i wszelkiego rodzaju letnich squashów.

* Jeśli zamierzasz zrobić z tych warzyw kiszonkę z lodówki, będą potrzebować szybkiej kąpieli w wrzątku, zanim będą mogły być marynowane. Poświęć czas i zabrudź garnek, aby zabłysnąć je przez 30-60 sekund. Dodatkowy krok opłaca się w absorpcji smaku.

Lodówka Pickles vs. Przetworzone pikle
Z perspektywy puszkowania istnieją dwie kategorie pikli. Istnieją ogórki w lodówce i marynaty przetworzone.

Kiedy robisz lodówkę (są one również znane jako szybkie marynaty), pakujesz warzywa do słoika (lub innego pojemnika) z przyprawami i aromatami i wylewasz na gorący płyn do wytrawiania. Te pikle mogą ostygnąć na blacie i są przechowywane w lodówce, gdy powrócą do temperatury pokojowej. Jest to świetna metoda, jeśli masz niewielką ilość produktów do zachowania lub jeśli pracujesz z delikatnymi warzywami, które nie działają zbyt dobrze po wystawieniu na działanie ciepła garnka do konserw..

Konserwowane ogórki zaczynają swoje życie w podobny sposób, w jaki robi to marynarka. Warzywa i przyprawy pakuje się w czyste słoiki z masonem, a następnie napełnia się je płynem do wytrawiania na bazie octu (przygotowanym z 5% octu kwaśnego). Słoiki są ostrożnie stuknięte, aby zapewnić uwolnienie wszystkich uwięzionych pęcherzyków powietrza. Pokrywy i pierścienie są przymocowane, a następnie słoiki są przetwarzane we wrzącym naczyniu do kąpieli wodnej przez czas określony w przepisie. Po przetworzeniu te pikle są trwałe w przechowalni przez okres do jednego roku.

Dla miłośników piklowania w domu, jest to szczególnym dobrodziejstwem, aby móc w ciągu letnich miesięcy przygotować wystarczającą ilość ogórków, aby zadowolić roczną wartość zjadaczy. Jednakże, przetworzone marynaty wymagają nieco więcej pracy i uwagi niż szybki słoik lodówki. Uważam, że używam obu metod, ale dla różnych warzyw. Lubię trzymać się ogórków lodówki podczas pracy z ogórkami, ponieważ zaczynają tracić teksturę, gdy tylko zastosuje się do nich ciepło. W przypadku warzyw, które mogą wytrzymać ciepło, takie jak zielona fasola, okra, szparagi i buraki, przepuszczenie ich przez wrzącą wannę do kąpieli wodnej to dobry sposób na uwolnienie lodówki i zapewnienie smacznych pikli w lutym..

Powstaje zatem pytanie, jak wybrać metodę wytrawiania? Oceń, ile produktów musi zostać zachowanych. Weź pod uwagę, jak szybko pomyślisz, że zjesz ogórki i ile miejsca w lodówce będzie potrzebne, by je schować. Czy twój produkt jest mocny, czy straci konsystencję w garnku? Kiedy już znajdziesz odpowiedź, idź i podnieś!


Ogórki Lodówka Czosnek Dill

Sprawia, że ​​3 kufle

 • 2 funty

  Ogórki Kirby

 • 1 1/2 kubki

  ocet jabłkowy

 • 1 1/2 kubki

  woda

 • 2 łyżka stołowa

  sól wytrawiania

 • 6

  ząbki czosnku, obrane (2 na słoik)

 • 1/4 łyżeczka

  zmiażdżona czerwona papryka na słoik (łącznie 3/4 łyżeczki)

 • 1 łyżeczka

  nasiona kopru na słoik (łącznie 3 łyżeczki)

 • 1/2 łyżeczka

  czarnego pieprzu na słoik (1 1/2 łyżeczki łącznie)

  Umyć i pokroić ogórki.

  W dużym saucepocie połącz ocet, wodę i sól. Doprowadź do gotowania.

  Ułóż słoiki na ladzie i rozdaj przyprawy każdemu. Dokładnie upakuj plasterki ogórka w słoiki. Nie chcesz uszkodzić cukrów, ale chcesz, żeby były ciasno zapakowane.

  Wlać solankę do słoika, pozostawiając około 1/2-cala przestrzeni nad powierzchnią.

  Dotknij delikatnie słoików na blacie, aby usunąć wszelkie uwięzione pęcherzyki powietrza.

  Zastosuj pokrywy i pozwól słoikom ostygnąć. Po powrocie do temperatury pokojowej, umieść słoiki w lodówce. Pozwól im usiąść na co najmniej 48 godzin przed jedzeniem.


  Poprzednio w Urban Preserving
  • Dlaczego puszkowanie małych partii jest niesamowite: i co jest potrzebne do rozpoczęcia
  • Strawberry Thyme Jam
  • Adaptowalny Chutney

  Marisa McClellan jest naszym pisarzem funkcji gościnnych na czerwiec. Jest pisarką żywności, nauczycielką konserw i oddaną klientką na rynku rolników, która mieszka w Center City Philadelphia z mężem Scottem McNulty. Jest autorką bloga Food in Jars i spędza większość dni na gotowaniu dżemów, maseł owocowych i ogórków w swojej 80-metrowej kuchni. Jedzenie w słoikach: konserwacja w małych partiach przez cały rok jest jej pierwszą książką kucharską.

  Więcej jedzenia w słoikach
  Odwiedź Food in Jars, Blog Marisy
  Znajdź jedzenie w słoikach: zachowując małe partie przez cały rok, Nowa książka Marisy, w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub na Amazon.com

  (Zdjęcia: Marisa McClellan)