Subtelna nuta dymu jest jednym z naszych ulubionych smaków w daniach – mięsnych lub wegetariańskich. Oczywiście gotowanie potraw na grillu węglowym da nam pożądany smak, ale możemy wymyślić jeszcze kilka sposobów…

1. Zrób palacza wewnątrz: Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać, i można je łatwo zrobić na kuchence, używając woka i rusztu do grillowania. Oto jak – ale nie zapomnij wyjąć baterii z alarmu dymu!

2. Dodaj pasek lub dwa boczek: Pokrój boczek na kawałki i wytnij tłuszcz przed każdym innym przygotowaniem. Użyj wytopionego tłuszczu z bekonu, aby ugotować pozostałe składniki, a następnie dodaj bekon z powrotem na końcu, aby uzyskać subtelne zadymienie. Wędzone chorizo, tasso i inne wędliny również działają tutaj bardzo dobrze.

3. Gotuj z Dark Smoky Beer: Stosowane w marynacie lub podstawione do niektórych bulionów, ciemne piwa dodadzą bardzo przyjemny ton potrawy. Poszukaj porterów i stoutów i poproś sprzedawcę o pomoc w profilach smakowych. Do wędzenia lubimy gotować z Guinnessiem i wędzonym porterem od Stone Brewing Company.

4. Użyj płynnego dymu: Niektórzy uważają to za oszustwo, ale uważamy, że ma to sens w przypadku małych mieszkań, kiedy nie jest możliwe grilowanie. Płynny dym jest w rzeczywistości produktem całkowicie naturalnym i dodaje dymnego smaku powolnym gotowaniem i duszeniu gulaszu.

5. Dodaj Lapsang Souchong: Kilka łyżeczek herbaty doskonale nadaje się do dodawania smaków dymnych do potraw wegetariańskich. Kup luźną herbatę od zaufanego sprzedawcy i zmiel ją na proszek za pomocą młynka do przypraw.

6. Dodaj melasę: Melasa jest powszechnym składnikiem wielu sosów do grillowania i możemy wykorzystać jej ciemny, ziemisty smak, aby dodać dymną głębię do glazury, sosów, a nawet zup. Zacznij od jednej łyżki stołowej i dodaj więcej według potrzeb.

7. Użyj wędzonych przypraw: Niektóre przyprawy mają własny dymny smak, np. Kminek, podczas gdy inne są wędzone przed mieleniem, jak wędzona papryka. Dodaj pół łyżeczki, aż uzyskasz pożądany smak.

8. Posypać solą wędzoną: Użyj soli wędzonej jako wykończenia, szczególnie na pojedynczych potrawach, takich jak hamburgery lub danie z makaronu. Nie przejmuj się dodawaniem soli wędzonej do rzeczy takich jak całe garnki zupy – możesz skończyć przesoleniem danie, zanim poczujesz smak dymu.

Jakie inne sposoby dodajesz do dania “dymnego”??

Związane z: Smaki dopalające: Najlepsze wędliny dla smaku

(Zdjęcie: Flickr member crinxols na licencji Creative Commons)