Odłóż krakersy. Na kolację mamy lepszy sposób na zjedzenie sera koziego, a to znacznie bardziej satysfakcjonujące – wystarczy dodać pieczonego ziemniaka. Pokruszony kozi ser zapada się w ciepło ziemniaka, zmiękczając w zakamarkach. Posiekana pietruszka, skórka z cytryny i mżawka oliwy z oliwek sprawiają, że ten szybki posiłek jest świeży i lekki.

Po pierwsze, Upiecz swoje ziemniaki: 3 sposoby

Zanim napełnisz swoje ziemniaki tym wspaniałym nadzieniem, musisz go ugotować. Istnieje wiele opcji, więc wybierz najlepsze rozwiązanie.

  • Jak upiec ziemniaka w kuchence mikrofalowej: Jeśli się spieszysz, weź do kuchenki mikrofalowej. Wykonuje to zadanie za około 10 minut.
  • Jak upiec ziemniaka w piecu: Klasyczna metoda zapewnia ultra-chrupiącą skórę i puszystą teksturę. Do tego przygotowania potrzeba blisko godziny, ale tekstura ziemniaka jest lepsza. Upiecz dużą porcję w weekend, aby mieć pod ręką przez cały tydzień.
  • Jak upiec ziemniaka w powolnej kuchence: Chcesz mieć pewność, że na kolację możesz upiec ziemniaki i nie chcesz czekać, aż gotują się, gdy wrócisz do domu? Wybierz powolną kuchenkę. Będziesz potrzebował od ośmiu do dziesięciu godzin na niskim poziomie, więc jest to właściwie coś, co działa w naszym dniu roboczym – łącznie z dojazdem do pracy!

Jak zrobić ten ziemniak z kozim serem

Pokroić ugotowane ziemniaki wzdłuż i delikatnie pociągnąć, nie rozłupując na pół, a następnie użyć widelca do spłynięcia wnętrza ziemniaka. Nestle około 2 uncji kozi ser do ziemniaka, gdy jest jeszcze ciepły. Na wierzch łyżką stołową posiekana świeża pietruszka, skórki z cytryny od około 1/4 cytryny i mżawki oliwy z oliwek. Dopraw do smaku solą i pieprzem.

20 sposobów ładowania pieczonego ziemniaka

Wystarczy zainspirowany topping, aby zwykły ziemniak zamienił się w drobny cud na pracowitą noc. Ta seria otworzy Ci oczy na wszystkie sposoby, w jakie można załadować skromne ziemniaki za pomocą nie więcej niż czterech zwykłych składników spiżarni.