W zeszłym tygodniu post o zrobieniu własnego ekstraktu waniliowego przypomniał nam, że jesteśmy z wanilii. Jeśli kupisz fasolkę waniliową w sklepie spożywczym, zapłacisz do 9 USD za pojedynczą fasolę. To o wiele za dużo! Możesz uzyskać ziarna wanilii luzem przez Internet za znacznie mniej pieniędzy i mieć mnóstwo do pieczenia.

Prawdopodobnie nie warto kupować fasoli wyłącznie po to, by zrobić własny ekstrakt; kupuj, co musisz upiec, a potem użyj ich ponownie w butelce z alkoholem, aby uzyskać ekstrakt, który możesz wykorzystać lub rozdać jako prezenty świąteczne.

Kliknij kilka dobrych źródeł ziarna wanilii luzem.

eBay: Kiedy ostatnio kupowaliśmy fasolę hurtowo, robiliśmy to przez eBay. Kupiliśmy 35 fasoli odmiany Tahitenses za 2,25 $. Przy cenie 5,50 USD ostateczna cena sprawiła, że ​​poczuliśmy się, jakbyśmy mieli uciec z czymś nielegalnym lub oszukać.

Ale ziarna szybko dotarły, były pulchne, pachnące i cudowne do pieczenia. Były nieco bardziej wysuszone niż droższe świeże, które można znaleźć w Whole Foods, ale w 22 centach za bób nie narzekaliśmy.

Sprawdź tę aukcję – 1 funt fasoli za 18,99 USD, z wysyłką za 5 USD. Można również znaleźć fasola organiczna: 1/4 funta za 5,99 USD, wysyłka 2 USD. Obie aukcje zakończą się w ciągu najbliższych kilku godzin.

Import szafranu: Polecana przez Melissę w “Lunchboxie Podróżnika” w jej oryginalnym poście na ekstrakcie waniliowym. Tutaj funt waniliowych ziaren poprowadzi Cię od 19,95 $ do 28,95 $.

Dom Spice: Użytkownik ktelschow polecił ten sklep w Chicago. Ich ceny są nieco wyższe – 3 fasole meksykańskie to 6,29 USD.

(Image credit: The Vanilla Shop)