W nocy, gdy czas jest krótki lub zapomniałeś zatrzymać się w sklepie, wykupienie jest zawsze opcją. Ale zanim podniesiesz słuchawkę, udaj się do spiżarni, szczególnie jeśli masz pastę curry Mae Ploy pod ręką.

Zazwyczaj jesteśmy pierwszymi, którzy upiększą każdy wcześniej przygotowany produkt. Naszym zdaniem zawsze smakują tak, jakby im brakowało … czegoś. Czosnek? Sól? Pieprz? Przyprawa? Ciepło? Świeżość? Coś! W przypadku past curry Mae Ploy jest jednak dokładnie odwrotnie. Robimy to słowo po słowie, co znajduje się na odwrocie opakowania i za każdym razem okazuje się fantastyczne. Za każdym razem.

Mimo że mieszkamy w pobliżu dużego rynku azjatyckiego, pomysł wyśledzenia 20 składników, aby stworzyć fantastyczne curry, nie zawsze jest dostępny w kartach. To może być na czas lub na pieniądze, ale zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ po prostu nie czujemy się jak praca przygotowawcza. Dopóki masz dwie puszki mleka kokosowego i białko pod ręką, te małe tubki będą miały obiad na twoim stole w czasie krótszym niż zajmuje Rachael Ray. Możesz znaleźć każdy smak, którego szukasz tutaj.

Czy masz pastę curry? Jakie azjatyckie skróty, sosy, pasty lub proszki okazały się przydatne w twojej kuchni? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Związane z: Korma do Vindaloo: DIY Curry Pastes od Jamie Oliver

Zdjęcie: Sarah Rae Trover