W zeszłym miesiącu rozdaliśmy dwa Crock-Pot Versaware Pro Slow Cookers. Chcieliśmy spróbować samemu, ponieważ ta powolna kuchenka ma obietnicę urządzenia wielofunkcyjnego, które byłoby wspaniałe dla małych kuchni. Wkładka w tym Crock-Pot może iść do pieca, do piekarnika, do Crock-Pot i do stołu! Czy to był kombinowany holenderski piekarnik / powolna kuchenka, na którą czekaliśmy?

Kluczową rzeczą, która nas podnieciła z powodu tego powolnego gotowania, była jego zdolność do brązowienia, spychania, duszenia i wszystkiego innego. Nie lubimy, gdy będziemy musieli zabrudzić całą bardzo ciężką patelnię, zanim rzucimy nasze mięso w powolną kuchenkę. Czy ta powolna kuchenka pozwoliłaby nam od brązowienia do duszenia??

Nasze nadzieje na tę powolną kuchenkę zostały nieco osłabione odkryciem, że choć tak, można go użyć na płycie kuchennej, na elektrycznych płytkach kuchennych należy go umieścić na dołączonym dyfuzorze ciepła. Byliśmy raczej zaskoczeni tym. Poza tym ciepło można było zmienić tylko na medium, z czego byliśmy sceptyczni. Lubimy dobrze nasze mięso – gdyby ten upał pozwolił nam to zrobić?

Wybraliśmy duży kawałek mostka z naszej lokalnej farmy wołowej na rynku i poszliśmy do pracy. Posoliliśmy i usmażyliśmy mięso i zrumieniłyśmy je w wyściółce na średnim ogniu, z dyfuzorem, w odrobinie oliwy z oliwek.

Cóż, byliśmy mile zaskoczeni! Ciemny kolor wyściółki bardzo mocno zbrązowiał mięso, nie spalając go. Zajęło to około dziesięciu minut, a mięso było dobrze zabarwione i równomiernie rumiane.

Zachęcamy do umieszczenia go w wolnym naczyniu z odrobiną bulionu, trochę karmelizowanej cebuli i pietruszki. (Możesz zobaczyć nasz przepis tutaj: piątek noc wolno gotowane mostek i cebuli.)

Wolna kuchenka ma ustawienia Wysokie, Niskie i Ciepłe oraz gładkie pokrętło, które pozwala określić czas smażenia. Po zakończeniu czasu gotowania powoli kuchenka automatycznie przełącza się w tryb Warm.

Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jak ten mostek się okazał – był cudownie brązowy i aromatyczny, i roztopił się w Crock-Pot na delikatnym mięsie i bulionie.

Czy nadal będziemy się brązować i dusić w tym Crock-Pot? Tak, na pewno. Nadal uważamy, że każda mała miejska kuchnia potrzebuje Crock-Pot – to najlepsze narzędzie kucharza na nocne kolacje.

Jeszcze jedna uwaga: to wygląda jak czarny i stalowy garnek. Wkładka i pokrywa są w rzeczywistości głębiej brązowe, czekoladowo brązowe. Raczej to lubimy – jest ciepło i ładnie. Wkładka jest również odporna na mycie w zmywarce.

• Kup 6-Quart Crock-Pot Versaware Pro Slow Cooker 69,95 USD w Amazon

• Przepis: piątek Noc wolno gotowane mostek i cebuli

(Zdjęcia: Faith Hopler)