Nie ma żadnej zasady, która mówi o tobie żargon pić czerwone wino schłodzone do garbnika w temperaturze lodówki (około 40 ° F), lub, że temperatura w pomieszczeniu nie jest idealnie gładka – nawet jeśli jest lato i nie masz AC. Powiedział, że jest idealna temperatura do picia czerwonego, a dla większości jest to temperatura w piwnicy lub około 55 ° F do 60 ° F. W tej temperaturze twoja czerwień otworzy się, by pokazać ci jak najlepiej.

Jak więc osiągnąć temperaturę, która nie jest zbyt wysoka, niezbyt zimna, ale czy w porządku? Oto trzy zasady schładzania twojego czerwonego wina, Złotowłosa.

Zasada nr 1: Włożyć ją do lodówki

Najprostszym sposobem na wydobycie najlepszych czerwonych win w domu jest wrzucenie butelek do lodówki przed podaniem. Ponieważ średnia chłodziarka ma zaledwie 40 ° F, nie trzeba długo czekać na redukcję czerwieni od parnej do zniuszonej, aromatycznej doskonałości. Około godziny w lodówce, lub tylko 15 minut w zamrażarce, zabiera większość win od temperatury pokojowej do temperatury chwały w piwnicy.

Jeśli zbytnio się wystraszysz, nie przejmuj się, ponieważ łatwo to naprawić: “Ustaw wino w ciemnym, chłodnym miejscu, aby lekko się rozgrzać” – mówi Jienna Basaldu, dyrektorka wina Sutter Club w Sacramento, który także ostrzega przed umieszczeniem są w bezpośrednim świetle lub cieple, które mogą uszkodzić wino.

Basaldu sugeruje również inwestowanie w lodówkę na wino, aby utrzymać swój czerwony (i bieli) w każdej chwili. Czy jesteś gotowy na ten krok? Oto jak się dowiedzieć.

Zasada # 2: Nie wszystkie czerwone wina są tworzone równomiernie

Choć prawdą jest, że większość czerwonych jest najszczęśliwsza i najsmaczniejsza w temperaturze piwnicy, niektóre wina lubią być nieco cieplejsze lub zimniejsze. Odważne czerwienie, takie jak Zinfandel i Cabernet Sauvignon, najlepiej nadają się do słodkości w temperaturze piwnicy. Pozostaw je w lodówce zbyt długo, a ich jędrne taniny zacieśnieją.

Z drugiej strony, jasna czerwień może wytrzymać bardziej rozległy czas lodówki. “Czerwoni niscy w garbnikach, tacy jak Chinon, Beaujolais i Red Burgundy to tylko niektóre z czerwonych, które lubię widzieć lekko schłodzone” – mówi Basaldu. Pinot Noir, Dolcetto i Schiava są jeszcze trzema czerwonymi, by podawać nieco chłodniej niż temperatura w piwnicy.

Zasada # 3: Zachowaj spokój Chill

Teraz, gdy masz czerwone wino w idealnej temperaturze, chcesz zachować to w ten sposób, co może być wyzwaniem w okresie letnim – szczególnie jeśli pijesz na świeżym powietrzu. Użyj schłodzonej szklanki jak do piwa lub wrzuć do szklanki wielokrotnego użytku kostkę lodu lub kamień whisky. Nie jest też bluźnierstwem wylewanie swojego ulubionego czerwonego wina na wielką kupę lodu. Jeśli ci się podoba, zrób to.

Czy masz jakieś wskazówki, jak osiągnąć temperaturę nirwany z powodu temperatury wina? Udostępnij nam komentarze!