(Źródło zdjęcia: Emily Han)

Zielone koktajle przyciągają dużo uwagi do celów “detoks” lub “oczyszczenia”, ale proponuję ten przepis tylko dlatego, że jest pyszny. Zawiera składniki wzmacniające odporność – takie jak szpinak, gruszka i imbir – jest jasny i orzeźwiający, ale nie chłodzi zębów. Innymi słowy: doskonały koktajl na zimę.

(Źródło zdjęcia: Emily Han)

Bogaty w składniki odżywcze szpinak stanowi podstawę tego smoothie. Jeśli jesteś początkującym smoothie z zielonego smoothie, szpinak jest zwykle dobrym składnikiem startowym, ponieważ smak jest łagodniejszy niż inne zielone warzywa, takie jak boćwina i jarmuż, i jest łagodniejszy w żołądku. Gruszka osładza wszystko, a cytryna i imbir dodają zing. Lubię ciepło imbiru, co sprawia, że ​​jest bardziej przyjazny dla zimy. Aby nie dopuścić do zbytniego zimna, unikam też mrożonych owoców lub lodu, choć z całą pewnością można zamrozić gruszkę na noc, jeśli wolisz bardziej mrożący napój.

(Źródło zdjęcia: Emily Han)

Wreszcie łyżka siemię lniane. Ten “superfood” służy tutaj dwóm celom: dostarcza białko, błonnik i inne składniki odżywcze i działa jako zagęszczacz (który jest szczególnie przydatny w koktajlu bez bananów, takim jak ten). Uważam, że smoothie jest wystarczająco grube, od dodania zmielonego lnu do pozostałych składników. Jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze grubszą teksturę, możesz zrobić “żel” z siemienia lnianego, mocząc zmielone siemię lniane w wodzie na kilka godzin lub na noc.

(Źródło zdjęcia: Emily Han)


Zielony Smoothie ze szpinakiem, gruszkami i imbirem

Służy 1

 • 1 1/2 kubki

  woda (może zastąpić wodę kokosową lub mleko z wyboru)

 • 2 kubki

  szpinak, umyte i wysuszone

 • 1

  dojrzała gruszka, posiekana i posiekana

 • 1 łyżka

  świeży sok z cytryny

 • 1 łyżeczka

  świeżo startego imbiru

 • 1 łyżka

  mielone siemię lniane

 • Miód do smaku, opcjonalnie

 • Mięta do dekorowania, opcjonalnie

Umieść wszystkie składniki w blenderze i miksuj aż uzyskasz gładkość.

Uwagi do przepisów

Aby uzyskać grubszy koktajl, wymieszaj siemię lniane ziemi 2 łyżkami wody i odstaw co najmniej 2 godziny lub na noc.