(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

Moja teściowa, wspaniała kucharka, znana jest przede wszystkim z sałatek. Podczas gdy składniki zmieniają się trochę za każdym razem, gdy rzuca jedną razem, z biegiem czasu zauważyłem kilka dodatków pojawiających się w regularnej rotacji: cytrusy, czerwoną cebulę i awokado. To, co myślę sprawia, że ​​ta zwycięska kombinacja to nie tylko sposób, w jaki smaki działają razem, ale także jak piękny jest pomarańczowy, fioletowy i zielony wygląd na talerzu.

(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

Konsekwentnie sięgam po to trio za każdym razem, gdy komponuję własne sałatki. Czasami pojawiają się inne składniki, takie jak słony ser pleśniowy lub prażone pekan, ale nigdy jako substytut pierwotnej trójki. Zupełnie dobrze zrobiłem, przygotowując winegret podobny do mojej teściowej, która zawsze smakuje bardzo pikantnie, ale doskonale zbalansowana, raz rzucona chrupiącą sałatą, słodkimi pomarańczami i kremowym avocado..

→ Skorzystaj z: Sweet Potatoes with Chickpea Tomato Sauce

(Źródło zdjęcia: Sarah E Crowder)

Zielona sałatka z pomarańczy, awokado i czerwonej cebuli

Serwuje 6

 • 2

  średnie pomarańcze pępka

 • 1 małe ząbek

  czosnek drobno posiekany

 • 2 łyżka stołowa

  ocet sherry

 • 1 łyżeczka

  musztarda Dijon

 • Szczypta soli

 • 1/4 Puchar

  Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

 • 1/2

  średnia czerwona cebula, cienkie plasterki

 • 2

  średnie awokado, krojone

 • 1 głowa

  Sałata rzymska, posiekana i przemyta

Oddziel pomarańcze od małej miski (patrz tutaj). Wyciśnij pozostały sok ze skórek i błon do miski.

Odcedź pomarańczowe segmenty, zachowując sok. W małej misce połącz jedną łyżkę soku pomarańczowego z czosnkiem, octem, musztardą i solą. Podczas ubijania wlać oliwę z oliwek do miski cienkim strumieniem i kontynuować ubijanie, aż cały olej zostanie dodany, a opatrunek będzie gładki i zemulgowany. (Zapisz lub wypij pozostały nieużywany sok pomarańczowy.)

Połącz sałatę, napięte segmenty pomarańczy, cebulę i awokado w dużej salaterce. Skrop sos na sałatkę i rzuć, aby się połączyć. Natychmiast podawaj.

Uwagi do przepisów

Użyłem i umiłowałem ocet balsamiczny i czerwone wino zamiast octu sherry.

Każda sałata, którą lubisz, zrobi się tutaj, ale jestem stronniczy od czegoś solidnego i chrupiącego, jak Romaine, ponieważ żadna z dodatków nie jest chrupiąca.

Ubierz sałatkę tuż przed podaniem. Jeśli twoja głowa sałaty jest mała, możesz nie potrzebować całego sosu. Jeśli chodzi o wielkość sałaty, którą zazwyczaj dostaję, przepis ten zapewnia odpowiednią ilość sosu, chociaż często rezerwuję sałatkę o wartości 2 porcji, aby ubierać się na obiad następnego dnia.