(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Czy zastanawiałeś się, co to znaczy? Jest to średniowieczny prekursor współczesnego kolędowania, podczas którego śpiewacy otrzymują drinka z misy wiszącej po kolędach. Sam Wassail to uderzenie gorącego grzanego cydru. Nasza wersja gotuje cydr jabłkowy i sok pomarańczowy razem z tradycyjnymi przyprawami do miauczenia, świeżymi owocami, miodem i kawałkami ostrego świeżego imbiru, aby uzyskać efekt sangria na regularnym grzanym jabłeczniku. Nabijanie go burbonem lub whisky zależy od ciebie, ale ten napój wart jest wyrwania z powolnej kuchenki, czy oczekujesz kolędników czy gości wakacyjnych.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Ten nowoczesny wysepka zawiera mnóstwo świeżych zimowych owoców, słodkich i cierpkich smaków do cydru i soku. Dodaj małą torebkę z całych goździków, ziela angielskiego i imbiru; wrzuć kilka cynamonowych patyczków; i niech powolna kuchenka przekształci sok w gorący cios, który rozgrzewa się w chłodny dzień. Najlepsze jest to, że cały dom jest pełen kuszącego zapachu. Ponieważ skok jest opcjonalny, nawet najmłodsi mogą napić się tej zimowej uczty.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Powolny Cook Wassail Punch

Służy 10; robi około 10 filiżanek

Dla wyroczni:
4 (1/4 cala grubości) kroi świeży imbir, roztrzaskany

12 całych goździków


6 pełnych jagód ziele angielskie

1/2 galona (8 filiżanek) jabłkowego cydru lub niefiltrowanego soku jabłkowego

2 szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego


1/3 szklanki miodu


1 średni pępek pomarańczowy, pocięty na 1/4 cala grubości rund


1 średnie jabłko z tartą, pokrojone poprzecznie na plastry o grubości 1/4 cala


1 średnią cytrynę pokrojoną na 1/4 cala grubości rund

4 (3-calowe) cynamonu

Do serwowania: (opcjonalnie)
Bourbon, brandy lub stary rum
Laski cynamonu

Umieść imbir, goździki i ziele angielskie w podwójnej warstwie gazy i połącz ze sznurkiem kuchennym, aby utworzyć torebkę. Umieścić w wolnej kuchence o wielkości 4 lub większej, dodać pozostałe składniki i mieszać, aby połączyć. Przykryj i podgrzewaj w ustawieniu LOW aż do gotowania i smaków stopić, około 3 godzin. Pozostaw ciepłe ustawienie na maksymalnie 3 godziny.

Podawaj jak jest, lub umieść w kubku kubek z jedną szklanką i dodaj 1 do 1 1/2 uncji trunku, jeśli chcesz. W razie potrzeby można ozdobić cynamonowymi paluszkami.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Odcedź owoce i przyprawy i przechowuj resztki w hermetycznym pojemniku w lodówce na okres do 5 dni. Podgrzać na małym ogniu.