(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Kiedy jem wege burgery, lubię tylko te, które smakują jak warzywa – nie te, które próbują naśladować smak i konsystencję mięsa. To samo dotyczy kiełbasy bezmięsnej. Celem nie jest stworzenie opcji wegetariańskiej, która smakuje właśnie jak te wykonane z mięsa, ale raczej takie, które jest natchniony o jeden. Oto wegetariański pasztecik “z kiełbaskami” pełen obfitej i ząbkowej soczewicy, a także cały smak kojarzony z kiełbaskami śniadaniowymi, takimi jak szałwia, czarny pieprz i koper włoski.

Z jakiegoś powodu myślałem, że przyrządzenie smacznej kiełbasy wegetariańskiej byłoby trudne lub trudne, ale kiedy porzuciłem pomysł, że musi on mieć dokładnie taki sam smak lub konsystencję kiełbasy śniadaniowej, ten przepis dość szybko się złączył.

Te placki zaczynają się od gotującej się soczewicy z dodatkiem czosnku i cebuli. Podczas gotowania soczewicy brązowe grzyby, które dodają wilgoci i pikantny smak, są brzęczone w maszynce. Gotowane soczewice dodaje się do robota kuchennego wraz z owsa, siemię lniane i niektóre tradycyjne przyprawy do kiełbasy na śniadanie (nasiona kopru, szałwia i syrop klonowy). Po tym, jak wszystko zostanie zeskrobane razem w kleistą pastę, można je od razu wsunąć na patelnię, aby się w niej rozgotować..

Te patties są świetne dla osób z wrażliwością na jedzenie. Są bezglutenowe (jeśli stosujesz bezglutenowy owies) i nie zawierają orzechów i nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak jaja są częścią twojej diety, zdecydowanie polecam podawać te placki z jajkiem w koszulce lub smażonym!


Potrawy wegetariańskie “Kiełbasa”

Tworzy około 20 (2-calowych) patties

 • 1 Puchar

  soczewica

 • 2 kubki

  woda

 • 2 goździki

  czosnek, grubo posiekany

 • 1/2

  średnia żółta cebula, grubo posiekana

 • 1 1/2 łyżeczki do herbaty

  drobna sól, podzielona

 • 8 uncje

  brązowe grzyby, poćwiartowane

 • 1/2 Puchar

  płatki owsiane (nie instant)

 • 2 łyżka stołowa

  mielony siemię lniany

 • 2 łyżka stołowa

  syrop klonowy

 • 1 łyżeczka

  suszona szałwia

 • 1 łyżeczka

  nasiona kopru

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 4 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

Opłucz soczewicę. Doprowadzić wodę do wrzenia w małym rondlu na średnim ogniu. Dodaj soczewicę, czosnek, cebulę i 1/4 łyżeczki soli, i wymieszaj, aby połączyć. Zredukuj ciepło do średniego-niskiego i gotuj na wolnym ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż soczewica będzie miękka, 20 do 30 minut.

Tymczasem umieść grzyby w procesorze żywności wyposażonym w mocowanie ostrza i impuls do drobno posiekanego, około 5 (1-sekundowe impulsy). Dodaj owies, siemię lniane, syrop klonowy, szałwię, koper i pozostały 1 1/4 łyżeczki soli do robota kuchennego i odłóż na bok, aż soczewica będzie gotowa.

Odcedź mieszaninę soczewicy, aby usunąć nadmiar wody, a następnie dodaj odsączoną mieszaninę do robota kuchennego. Pulsuje w grubą pastę, około 10 (1-sekundowych) impulsów. Formować na 20 (2-calowe) placki (około 2 łyżki każda).

Ogrzać 2 łyżki oleju na dużej patelni bez patelni, na średnim ogniu, aż do uzyskania połysku. Dodaj 1/3 pasztecików i gotuj, aż się zrumienią, około 3 minuty na stronę (zachowaj ostrożność podczas obracania i użyj płaskiej szpatułki, są delikatne). Usuń do talerza służącego. Powtórz smażenie pozostałych pasztecików, dodając łyżkę oleju pomiędzy każdą partią.