Kanapka z indykiem i serem to klasyczna pora na lunch. Jest to rodzaj południowego posiłku, na który możesz liczyć na uniwersalny hit prawie przy stole (z wyjątkiem wegetarian, oczywiście, ale jest też kanapka dla nich). Kiedy zajmujesz się obiadem dla tłumu, nie musisz robić 10 kanapek z indykiem. Jeden lub dwa duże to wszystko, czego potrzebujesz. Oto jak to zrobić.

Aby zacząć, odłóż chleb i bułki – idziemy większe. Zamiast tego idź na duży, okrągły bochenek (czasami nazywany boule) o szerokości około ośmiu cali. Od włoskiego i zakwasowego, po pumpernikiel i pełnoziarniste, jakakolwiek kula zrobi. Wybierz swoją ulubioną odmianę.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Te duże bochenki chleba są idealne do nakarmienia tłumu, ale mogą okazać się zbyt chlebową kanapką, gdy są wykonane tak jak są. I tak jak uwielbiamy dobrą dawkę węglowodanów, to wędzony indyk i cheddar są gwiazdami tego posiłku. Prawdziwy klucz do zrobienia tej kanapki polega na tym, jak przygotowujesz chleb: Wyłóż miękkie wnętrze bochenka po połowie chleba i zostaw za sobą cienką ścianę za chlebem.

Uzyskaj wszystkie szczegóły: Jak zrobić kanapkę dla tłumu


Wędzona kanapka z indyka dla tłumu

Służy od 8 do 10

 • 1

  duży okrągły chleb lub bule (około 8 cali średnicy)

 • 3 do 4 łyżka stołowa

  musztarda Dijon

 • 12 uncje

  cienko pokrojony wędzony gotowany indyk

 • 4 uncje

  plastry sera cheddar

 • 2 uncje

  liście sałaty masłowej (około 1 małej główki)

Pokrój chleb na pół poziomo. Wydrąż i usuń większość miękkiego wnętrza chleba z każdej połówki i zaoszczędź na innym przeznaczeniu, takim jak bułka tarta.

Rozłóż pokrojone brzegi chleba musztardą. Ułóż indyka i cheddara na dnie chleba. Na wierzchu sałata maślana. Połóż wierzch na kanapce, szczelnie owinąć kanapkę w 2 warstwy folii z tworzywa sztucznego, a następnie wstaw do lodówki na co najmniej 1 godzinę lub do 1 dnia.

Uwagi do przepisów

Łatwe serwowanie: Pokrój kanapkę w domu, a następnie przewiń do łatwego podawania w parku lub na pikniku.

Wykonaj z wyprzedzeniem: Ta kanapka może być wykonana 1 dzień wcześniej i przechowywana w lodówce.

Przechowywanie: Szczelnie zapakowane i przechowywane w lodówce, resztki będą trwać do 3 dni.