(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Moja miłość do taterów jest wieczna. Chętnie zjem je o każdej porze dnia, w tym na śniadanie – w zasadzie są haszyszem, prawda? – więc oczywiście myślę, że użycie ich do ukoronowania zapiekanki z jajkiem jest genialne.

Tutaj pieczeją się na złoto-brązowo i chrupiąco, przykrywając jajeczną warstwę jajka z delikatnymi brokułami, słodką papryką i ostrym serem cheddar. Kwadrat tego pieczonego śniadania ma wszystko – warzywa, białka i skrobię – i jest to świetny sposób na rozpoczęcie każdego ranka lub nakarm głodny tłum.

Pieczone Tater Tot z warzywami: Obejrzyj wideo

Kilka inteligentnych skrótów

W przeciwieństwie do pieczywa na bazie chleba, ten nie wymaga moczenia przez noc, więc może być wyrzucony razem w czasie, gdy piec podgrzewa się. Możesz również schować w zamrażarce torbę brokułów i taterów, dzięki czemu możesz to zrobić w każdej chwili; ani toty, ani brokuły nie muszą być rozmrażane, aby to zrobić. Zamiast siekać cebulę, trzymaj się scallionów. Dodają ten sam smak i wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić je!

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Veggie-Packed Tater Tot Breakfast Bake

Służy 8

Spray do gotowania

1 funtowe zamrożone różyczki z brokułów


1 średnia czerwona papryka, pokrojona w kostkę


1/3 szklanki cienko pokrojonych scallionów


2 szklanki rozdrobnionego ostrego sera cheddar (około 8 uncji), podzielone


12 dużych jaj


1 szklanka pół na pół


1 1/2 łyżeczki soli koszernej

Świeżo zmielony czarny pieprz
1 (32 uncje) mrożone tater w workach

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 375 ° F. Pokryj naczynie do pieczenia 9×13 cali sprayem do gotowania; odłożyć na bok.

Umieść brokuły w dużej miskie bezpiecznej w mikrofalówce i kuchence mikrofalowej zgodnie z kierunkiem pakowania, aż będą kruche i delikatne. (Alternatywnie, przynieś duży rondel z wodą do wrzenia, dodaj brokuły i gotuj, aż będą chrupiące, około 3 minut.).

Przenieś brokuły do ​​naczynia do pieczenia w równej warstwie. Równomiernie posyp czerwoną paprykę, szalotki i 1 szklankę sera nad brokułami. Umieścić jajka, półtorej, i sól w dużej misce, doprawić pieprzem i ubić do równomiernego połączenia. Równomiernie przelać mieszaninę brokułów.

Ułóż tatery w naczyniu do pieczenia obok siebie w ciasnej, pojedynczej warstwie (możesz zostawić kilka taterów). Lekko pokryj tatery sprayem kuchennym.

Piec 30 minut. Posypać pozostałym 1 szklanym serem. Piec, dopóki jajka nie zostaną ustawione, a tatery będą chrupiące i złocistobrązowe, 30 do 40 minut więcej (metalowe garnki będą się szybciej piec, sprawdź na pieczarce kilka minut wcześniej, jeśli używasz). Pozwól usiąść na stojaku z drutu 10 minut przed podaniem.

Uwagi do przepisów

Wykonaj naprzód: Brokuły można gotować, a paprykę i cebulki posiekać do 1 dnia i przechowywać w lodówce.

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.