Wchodź w świeży sezon rysunkowy, póki możesz – powoli przybywa i szybko wyjeżdża. Jeśli masz dość szczęścia, aby mieszkać w regionie, w którym łatwo się tam dostać, prawdopodobnie już to wiesz i jesz garściami. Dla reszty z nas, gdy przybycie figów oznacza tylko ekspozycje piwa z Kalifornii w sklepie spożywczym, często nie znamy chwał, ponieważ szczerze mówiąc, te wysłane pojemniki po prostu nie są tak dobre. Ale ten przepis pozwala reszcie z nas grać, ponieważ przekształca nawet te świeże figi w coś wspaniałego.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Rozkosz karmelizowanych fig

Figi przyjmują do karmelizacji wyjątkowo dobrze. Daj im trochę cukru do zabawy – w tym przypadku lepki ocet balsamiczny i miód – i natychmiast się poprawiają. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych fig, które mogły nie osiągnąć optymalnej dojrzałości i nie są tak naturalnie zakleszczone, jak mogłyby być.

Połącz je z bogatymi, wyjątkowo chrupiącymi udkami z kurczaka, a otrzymasz sezonową kolację, która jest tylko trochę słodka, ale wyjątkowo pikantna, dzięki zipinemu Dijonowi, dużej ilości czosnku i świeżej szałwii.


Balsamic i musztarda Oszklone ud kurczaka i figi

Służy od 4 do 6

 • 1/2 Puchar

  ocet balsamiczny

 • 2 łyżka stołowa

  musztarda Dijon

 • 2 łyżka stołowa

  oliwa z oliwek, podzielona

 • 1 łyżka

  kochanie

 • 1 łyżka

  grubo posiekane świeże liście szałwii

 • 2 goździki

  czosnek, mielony

 • 2 funty

  zagryzane udka z kurczaka (4 do 6)

 • Sól koszerna

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

 • 8

  świeże figi, połówki lub ćwiartki, jeśli duże

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 350 ° F.

Aby zrobić glazurę, wymieszaj w małej misce ocet, musztardę, 1 łyżkę oliwy z oliwek, miód, szałwię i czosnek; odłożyć na bok.

Pokrój udami kurczaka na sucho ręcznikiem papierowym i dopraw po obu stronach solą i pieprzem.

Podgrzać pozostałą 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek na dużej patelni żeliwnej lub bezpiecznej w piekarniku na średnim ogniu, aż olej będzie migotał, ale nie palił. Dodaj kurczaka do dołu i gotuj, aż tłuszcz się wytworzy, a skóra będzie chrupiąca i złocistobrązowa, dostosowując ciepło, gdy skóra zacznie się palić, od 6 do 8 minut.

Odwróć uda kurczaka i rozrzuć figi wokół nich. Ostrożnie wlać równomiernie glazurę na kurczaka i figi. Przenieś patelnię do piekarnika i gotuj, wsuwając część glazu na patelnie z powrotem nad kurczakiem do połowy, aż kurczak osiągnie wewnętrzną temperaturę 165 ° F, łącznie 10 do 12 minut. Podawaj kurczaka z sosem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce przez okres do 3 dni.