(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Świętuj nadejście wiosennych szparagów z tą cierpką. Podawaj je jako łatwe fantazyjne przystawki lub schowaj obok zielonej sałatki na brunch lub lunch. Zaczyna się od maślanej bazy ciasta francuskiego i cienkiej warstwy jajka, meltygo sera Gruyère i pokrojonej w kostkę szynki. Przerywanie delikatnych włóczni prażonych szparagów na tartę i śpiewanie pieśni wiosny z ich słodkim i ziemistym, roślinnym posmakiem.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Cienkie na zwycięstwo

Nie ma potrzeby wstępnego szparagowania, ale będziesz chciał zacząć od najcieńszych szparagów, jakie możesz znaleźć, aby gotować szybko. Jeśli możesz znaleźć tylko grube szparagi, przetnij każdą włócznię na pół długości i połóż je w dół na podstawce jajka. Mówiąc o bazie jaja, dodaliśmy do kremu kilka łyżeczek musztardy Dijon, co nadaje mu podwójnie pikantny smak, który doskonale pasuje do szynki i sera. Podawana na ciepło lub w temperaturze pokojowej, tarta jest smaczna w obie strony i szybko zniknie.


Szynki, szparagi i gruyère

Służy od 8 do 12

 • 1

  (14 do 17 uncji) pakowane mrożone ciasto francuskie (najlepiej całe masło), rozmrożone w lodówce

 • 1 funt

  szparagi, najlepiej cienkie

 • 2

  duże jajka

 • 1/3 Puchar

  całe lub 2% mleka

 • 2 łyżeczki do herbaty

  musztarda Dijon

 • 1/4 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/8 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • 1 Puchar

  szynka gotowana w małej kostce (około 5 uncji)

 • 1 Puchar

  starty ser Gruyère, podzielony (około 4 uncji)

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 425 ° F. Tymczasem przycinać drzewiaste łodygi ze szparagów. Pat szparagi wysuszyć ręcznikami papierowymi. Połóż wzdłużnie, jeśli szparagi są grube; odłożyć na bok. Jeśli twoje ciasto francuskie jest złożone, pozostaw się w temperaturze pokojowej na około 15 minut, aby lekko zmiękło.

Wyłóż dużą, wyprofilowaną blachę do pieczenia na pergaminie. Przenieś pergamin na powierzchnię roboczą. Rozłóż zaciągnięcie na pergaminie (jeśli twoja paczka ma 2 arkusze, połóż je obok siebie, lekko zachodząc na siebie, aby pasowały do ​​blachy do pieczenia i naciśnij razem). Za pomocą wałka do ciasta przekręć go w prostokąt o wielkości blachy do pieczenia. Przenieś zaciągnięcie, wciąż na pergaminie, do blachy do pieczenia.

Ostrożnie przeturlaj się około 1/2 cala z każdej strony w kierunku środka, aby utworzyć zewnętrzną krawędź tarty. Pokroić spód skorupy widelcem, aby ciasto się nie podniosło. Piec do momentu zaciągnięcia się krawędziami, a wierzch jest bladobłękitny, około 15 minut. Tymczasem umieść jajka, mleko, Dijon, sól i pieprz w średniej misce i wymieszaj, aby połączyć. odłożyć na bok.

Umieść blachę do pieczenia na stojaku z drutu. Posyp skórka równomiernie szynki i 1/2 sera. Powoli wlać równomiernie mieszaninę jaj na skórkę. Położyć włócznie szparagowe na mieszance jajecznej w jednej warstwie. Posyp pozostałym serem.

Piec do momentu, aż krawędzie będą dmuchane, a spód będzie chrupiący i złocisto-brązowy, od 35 do 40 minut. Jeśli na wierzchu tarty znajduje się wilgoć, delikatnie ją przemyj papierowymi ręcznikami. Pokroić na kawałki i podawać w ciepłej lub w temperaturze pokojowej.

Uwagi do przepisów

Ciasto francuskie: Poszukaj gotowego ciasta francuskiego w zamrażarce, szczególnie tych marek, które są wykonane z całego masła, a nie z oleju. Będą miały bogatszy smak, a ciasto będzie wytwarzać przyjemne warstwy ciasta. Aby uzyskać najlepsze wyniki, rozmrażaj w lodówce co najmniej 4 godziny i do 1 dnia przed użyciem.

Przechowywanie: Ten przepis najlepiej spożywać w dniu, w którym został wyprodukowany. Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni. Podgrzać w piekarniku o temperaturze 325 ° C, aż do ogrzania.