(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Chcemy postawić na stole szwajcarski boćwina jako warzywo, ponieważ podobnie jak inne zielone liściaste ma wiele zalet odżywczych. Jednak może to być trochę mdłe, więc dodajemy kilka innych składników, takich jak pancetta, szalotka i fasola garbanzo, aby ją podnieść. Gdy fasolki gotują, rozkładają się trochę, aby zagęścić soki do gotowania. Podobało nam się to również na bruschettę jako antipasto lub lekki lunch.

Toskańskie fasolki i warzywa: obejrzyj wideo

Włoski Włócznia i Zieloni

To proste danie przyjmuje klasyczną kombinację fasoli i zieleni i wprowadza włoski spryt na rzeczy. Porąbane szalotki i słona, bogato doprawiona pancetta dodają intrygi do obfitego, smażonego szwajcarskiego boćwiny i mięsistej ciecierzycy, a szczypta płatków czerwonej papryki dodaje tylko właściwy smak przyprawy. To danie sprawia, że ​​na jeden zdrowy lunch lub lekki obiad sam w sobie, ale może również odgrywać potrawę boczną do pieczenia lub stać się łatwą przekąską, gdy ułożone na bruschetta. Resztki również zachowują się bardzo dobrze, więc możesz zagłębić się w nie dziś wieczorem, a następnie cieszyć się nim na kilka różnych sposobów w ciągu kolejnych dni.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Swiss Chard z fasolą garbanzo (Bietole e ceci)

Służy od 4 do 6


2 funty boćwina, najlepiej boćwina tęczowa


2 łyżki oliwy z oliwek extra-virgin


2 uncje pancetta, pocięte na 1/4-calowe kostki (około 1/2 filiżanki)


2 łyżki drobno posiekanego szalotki

Uszczypnij płatki czerwonego pieprzu

1 (15 uncji) może fasola garbanzo, osuszone i spłukane

Sól
Świeżo zmielony czarny pieprz

Umyj liście i łodygi chard również w dużym zlewie z zimną wodą. Wyjmij chard z wody, pozostawiając żwir na dnie zlewu. Wytrząśnij nadmiar wody, ale nie susz jej.

Oderwij łodygi od liści i pokrój je w poprzek na kawałki 1/2 cala; odłożyć na bok. Ułóż liście i grubo je posiekaj. Trzymaj łodygi i liście oddzielnie.

Rozgrzać olej na dużej patelni na średnim ogniu. Dodaj pancettę i gotuj, aż będzie ostry i zrumieniony, około 3 minut. Wymieszaj szalotkę z płatkami czerwonej papryki i gotuj, często mieszając, aż szalotka zmięknie, około 2 minut.

Dodaj łodygi i fasolę. Gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż łodygi zmiękną, około 4 minut. Zamieszaj liście garść na raz, aż zwiędną. Przykryj i gotuj, mieszając od czasu do czasu aż łój stanie się miękki, około 5 minut. W razie potrzeby posmakuj i dopraw solą i pieprzem. Podawać na gorąco.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 5 dni.

Wykonaj z wyprzedzeniem: Boćwina można myć i pociąć na 1 dzień przed i przechowywać w lodówce.

Przedruk za zgodą Super Tuscan: Przepisy dziedzictwa i proste przyjemności z naszej kuchni do stołu autorstwa Gabriele Corcos i Debi Mazar, prawa autorskie (c) 2017 Touchstone.

Znajdź książkę:

Super toskańskie: przepisy kulinarne i proste przyjemności z naszej kuchni do stołu autor: Gabriele Corcos i Debi Mazar