Sezon owocożerny prawie całkowicie zanikł, ale jeśli myślisz o wysuszeniu niektórych owoców, które przechowujesz w spiżarni, oto najsmaczniejszy sposób ich użycia. Możesz także użyć suszonych persimmonów znalezionych na wielu rynkach azjatyckich.

Sujeonggwa jest koreańskim uderzeniem lub herbatą, przygotowywaną przez gotującego imbiru i cynamonu, a następnie dodając cukier i suszone persimmony. Mimo że podawane jest w postaci schłodzonej, ciepło podawane imbirowi i cynamonowi nadaje się idealnie na zimowe dni. Sujeonggwa jest często podawana jako deser lub digestif i przy specjalnych okazjach, takich jak nowy rok i wesela. Wezmemy filiżankę tego słodkiego i pikantnego drinka za każdym razem!

Sujeonggwa (Koreański Persimmon Punch)

Służy 4

 • 8 kubki

  woda

 • 1/2 Puchar

  obrany i cienko pokrojony świeży imbir

 • 8

  laski cynamonu, spłukane

 • 1 Puchar

  cukier

 • 4

  suszone persimmony, łodygi usunięte

 • Orzechy sosnowe do dekoracji

Umieść wodę, imbir i cynamon w dużym naczyniu i doprowadzaj do wrzenia. Osłonić garnek, obniżyć temperaturę i gotować na wolnym ogniu przez 1 godzinę. Wyrzucić imbir i laski cynamonu.

Dodaj cukier, zamieszaj, aby rozpuścić i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.

Napełnij ciecz dzbanem lub miską i dodaj persimmony. Ochłodzić do temperatury pokojowej i następnie przechowywać w lodówce przez co najmniej dwie godziny i do kilku dni.

Aby służyć, wlać do kubków lub miseczek i udekorować orzeszkami pinii. Zmiękczone persymony można również dodać w całości lub w plasterkach.

Związane z: Cooking Korean: Soondubu jjigae

(Zdjęcie: Emily Ho)