(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Połóż prawie każdy upieczony poczęstunek przede mną i cieszę się, ale jest coś wyjątkowego w tych sezonowych blondynkach. Podstawą jest klasyczna blondie, która została poważnie ulepszona przy pomocy brązowego masła i porcji pokrojonej białej czekolady. Świeże truskawki poławiają powierzchnię – ich słodki letni aromat koncentruje się i karmelizuje w piekarniku, pozwalając na ugryzienie się w soczysty, słodko-podobny smak między przekąskami maślanego smaku ciastowatego.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Najlepsze ciasteczko z barem dla wszelkich letnich spraw

Te blondies są miłym dodatkiem do każdego letniego ślubu – czy to grilla, party na basenie, piknik, czy po prostu zaimprowizowane spotkanie przyjaciół. Łączą się szybko i sprawnie, pozwalając na upieczenie ich rano. Biała czekolada i brązowe masło dodają bogactwu blondie, sprawiając, że jest to owocowy deser, który ma pewną wytrzymałość, ale jest dużo soczystej słodyczy, aby każdy kęs czuł się lekki i letni.


Strawberry Blondies

Sprawia, że ​​16

 • Spray do gotowania lub masło do smarowania patelni

 • 8 łyżka stołowa

  (1 kij) niesolonego masła, pokrojonego w małe kostki

 • 3/4 Puchar

  zapakowany lekki brązowy cukier

 • 1

  duże jajko

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1 Puchar

  mąka uniwersalna

 • 1/2 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1/4 łyżeczka

  w porządku sól

 • 3 uncje

  biała czekolada, grubo posiekana (około 1/2 filiżanki)

 • 1 Puchar

  łuszczone i poławiane truskawki

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 350 ° F. Wykładamy 8-calową foremkę do pieczenia z papierem pergaminowym tak, aby zwisała z dwóch stron miski. Lekko natłuś naczynie i pergamin sprayem kuchennym lub masłem.

Roztop masło w jasnym, wielkogabarytowym dużym patelni na średnim ogniu. Od czasu do czasu obracaj patelnię, aby mieć pewność, że masło gotuje się równomiernie.

Gdy masło się rozpuści, zacznie się pienić. Kolor będzie się zmieniał z cytrynowo-żółtego na złotobrązowy do żółtobrązowego. Gdy poczujesz ten orzechowy aromat, natychmiast zdejmij patelnię z ognia i zeskrobuj masło, w tym wszystkie brązowe kawałki, do dużej, żaroodpornej miski..

Odłóż na bok brązowe masło, aż ostygnie w dotyku, około 15 minut. Dodaj brązowy cukier i użyj drewnianej łyżki, aby dobrze wymieszać, aż połączymy (mieszanina nie będzie gładka), około 30 sekund. Wymieszaj jajko i wanilię aż do całkowitego połączenia. Dodaj mąkę, proszek do pieczenia i sól, i mieszaj, aż połączysz. Złożyć białe kawałki czekolady.

Rozłóż ciasto blondie na przygotowaną patelnię, za pomocą szpatułki lub rąk, aby wyrównać ją równomiernie. Rozłóż truskawki równomiernie na wierzchu ciasta i delikatnie przyciśnij.

Piec, aż tester umieszczony w środku wyjdzie z zaledwie kilkoma okruchami, od 25 do 30 minut. Krawędzie powinny wyglądać jędrnie i dobrze upieczone; centrum powinno być wilgotne, ale nie lepkie. Ostudzić całkowicie na patelni na stojaku z drutu. Chwyć nadmiar pergaminu i wyciągnij blondie z płyty i na deskę do krojenia. Pokroić w kwadraty i podawać.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej do 3 dni.