(Źródło obrazu: Tim i Angela Chin)

Rezolucja, by gotować więcej z mojej spiżarni, zainspirowała ten obfity gulasz. Łączy w sobie wiele składników, które mam pod ręką, takich jak ciecierzyca z puszki, sos pomidorowy, cebula, przyprawy i warzywa korzeniowe, w pysznym gulaszu wegetariańskim..

Kostki rzepy i pasternaku gotują się powoli w sosie przyprawionym garam masala i zamieniają się w maślane kawałki, które ładnie kształtują. Złote rodzynki stają się niemal tak duże, jak kremowa ciecierzyca. Prawie kufel świeżo wyciśniętego jabłkowego cydru dodaje do naczynia zarówno kwaskowatość, jak i słodycz, a zraszacz pistacji dopełnia gulasz.

Podawaj ją w postaci chrupiącego chleba lub za pomocą klina, a na koniec dodaj odrobinę jogurtu. Jest jeszcze lepiej na drugi dzień, po tym, jak smaki miały okazję się połączyć.

Powolny Cooker Root Vegetable Cider Gulasz

Służy od 4 do 6


2 średnie rzepy (około 8 uncji)


2 duże pasternak


2 łyżeczki ghee lub niesolonego masła, podzielone


1 średnia słodka cebula, pokrojona w kostkę


2 ząbki czosnku, mielone


1 łyżeczka garam masala


1 łyżeczka soli, podzielona


1 (15 uncji) może ciecierzyca, osuszone i spłukane


1 1/2 kubka jabłecznika lub niefiltrowanego soku jabłkowego


1 szklany sos pomidorowy


1/2 szklanki złotych rodzynków

Siekane pistacje, do dekoracji
Pełnotłusty jogurt naturalny, do polewania (opcjonalnie)

Obierz rzepy i pokrój w kostki o wymiarach 1/2 cala. Obierz pasternaka i pokrój je nieco większe. W średnim rondlu stopić 1 łyżeczkę ghee lub masła na średnim ogniu. Dodaj cebulę i gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż zmiękną, przez 5 minut. Posyp czosnek i garam masala i gotuj jeszcze przez 1 minutę.

Popchnij cebulkę na bok patelni i roztop resztę 1 łyżeczki ghee lub masła po drugiej stronie. Dodaj rzepa i pasternak i mieszaj, aby pokryć ghee. Wrzucić szczyptę soli i gotować, często mieszając, przez 5 minut.

Przenieś warzywa do wolniejszej kuchenki. Dodaj ciecierzycę, jabłecznik lub sok, sos pomidorowy, rodzynki i pozostałą sól. Dobrze wymieszać. Przykryj i gotuj na ustawieniu LOW, gdy rzepa jest delikatna, ale nie papkowata, około 5 godzin. Wolne kuchenki są różne, więc sprawdź gulasz po około 4 godzinach. Podawaj z posypką posiekanych pistacji i łyżką jogurtu, jeśli chcesz.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 5 dni.

Fragment z Prosta kuchnia Bites: odżywcze Whole Food Recipes na co dzień autorstwa Aimée Wimbush-Bourque. Copyright © 2017 Aimée Wimbush-Bourque. Zdjęcia autorskie © Tim i Angela Chin. Opublikowany przez Penguin, odcisk Penguin Canada, oddział Penguin Random House Canada Limited. Reprodukowano za porozumieniem z Wydawcą. Wszelkie prawa zastrzeżone.