Za pomocą kilku arkuszy folii aluminiowej można zmontować zamrożone krewetki w gotowe do pieczenia paczki, które przechodzą z zamrażarki i do talerza z maślanym, cytrynowym krewetkowym krewetką po zaledwie 20 minutach w piekarniku. Szybko gotujący się makaron do włosów aniołów wsiąka w pyszny sos i zamienia krewetki w lekką kolację z makaronem.

(Image credit: Lauren Volo)

Trzymaj się Frozen Shrimp

Frozen shrimp to nazwa gry w tym przepisie. Większość krewetek jest szybko mrożona po złowieniu i przybywa zamrożona w sklepach spożywczych. Sklepy z kolei odtajają krewetki i sprzedają je w owocach morza. Wolę kupować jeszcze zamrożone krewetki, ponieważ mogę kontrolować, kiedy są rozmrożone, więc są w ich najświeższych.

(Image credit: Lauren Volo)

Składanie pakietów krewetek Scampi

Zamrożone krewetki nakładam na podwójną warstwę folii (aby upewnić się, że wszystkie pyszne soki pozostaną), a następnie dodaj do nich klasyczne składniki scampi z masła, czosnku i plasterków cytryny. Te pakiety krewetek mogą pozostać w zamrażarce przez okres do 2 miesięcy.

Gdy nadejdzie pora smażenia, białe wino jest maczane w paczkach, a następnie pieczone w gorącym piekarniku przez 20 minut. Następnie scampi jest gotowy do rzucenia z pietruszką i makaronem z włosami aniołów, który gotuje się w ciągu zaledwie dwóch minut, lub można po prostu pominąć makaron i podawać go z chrupiącym chlebem zamiast.

To danie było hitem na mojej ostatniej kolacji, a ja spędziłem kilka minut w kuchence, gotując makaron i musiałem tylko umyć makaron!


Krewetki krewetkowe z zamrażarką do piekarnika

Służy od 4 do 6

 • 1 funt

  zamrożone, niegotowane obrane i oczyszczone krewetki (od 21 do 25)

 • 5 łyżka stołowa

  masło niesolone, pokrojone na 4 kawałki

 • 1

  średnia cytryna, cienkie plasterki

 • 3 goździki

  czosnek, mielony

 • Świeżo zmielony czarny pieprz

 • 1/3 Puchar

  wytrawne białe wino

 • 1 funt

  suchy makaron do włosów anioła

 • 1/2 Puchar

  grubo posiekane świeże liście włoskiej pietruszki

 • 1 łyżeczka

  koszerna sól i więcej w razie potrzeby

Arkusze 4 łzy (16 cali) z folii aluminiowej. Ułóż 1 arkusz na drugim arkuszu, a następnie powtórz z dwoma ostatnimi arkuszami. Podziel zamrożone krewetki równomiernie na 2 stosy folii, pozostawiając 4-calowe obramowanie z każdej strony i 3-calowe obramowanie na górze i na dole.

Umieść 2 kawałki masła na wierzchu każdego stosu krewetek. Podzielić plasterki cytryny i czosnek na krewetki i posypać solą i pieprzem. Złożyć brzegi folii nad krewetkami, a następnie złożyć górną i dolną część folii nad krewetką. Upewnij się, że krewetki są całkowicie pokryte folią.

Ułóż pakiety jeden na drugim i wsuń je do woreczka z zamkiem błyskawicznym wielkości galonów. Wyciśnij jak najwięcej powietrza i zamknij worek. Zablokuj na maksymalnie 2 miesiące.

Gotowy do podania ustawić półkę na środku piekarnika i ogrzać do 475 ° F.

Wyjmij paczki krewetek z zamrażarki i połóż je stroną do góry i obok siebie na brzegowej blasze do pieczenia. Otwórz opakowania foliowe na tyle, aby wlać wino do kieszeni, wlać wino, a następnie zamknąć opakowania.

Piecz przez chwilę, aż krewetki dopiero się ugotują, około 20 minut. Tymczasem przynieś duży garnek mocno osolonej wody do wrzenia na średnim i wysokim ogniu.

Wyjmij krewetki z piekarnika i odłóż na bok. Dodaj makaron do wrzącej wody i gotuj aż do al dente, około 2 minut. Zarezerwuj 1 szklankę wody z makaronem, następnie spuść makaron i wróć do garnka.

Ostrożnie otwórz opakowania krewetek, uważając, aby nie rozlać płynu w środku. Ostrożnie przełóż wszystko w paczce, w tym cały płyn, do garnka z makaronem. Dodaj 1/2 szklanki wody z makaronem, pietruszki i 1 łyżeczkę soli; doprawić pieprzem; i rzucaj, aż wszystko się połączy, dodając więcej wody z makaronem i łyżką stołową, aby osiągnąć pożądaną konsystencję sosu. W razie potrzeby smakuj i doprawiaj większą ilością soli i pieprzu.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.