Mnisi w West Park służył tej stronie podczas cichego sobotniego obiadu kilka lat temu o tej porze roku.

Kiedy próbowałem odtworzyć ich plątaninę gotowanej na parze rzeżuchy, szpinaku i grochu w domu, zdałem sobie sprawę, że ten przepis uchwycił właśnie to, co dzieje się o tej porze roku. (A teraz, za każdym razem, gdy widzę rzeżucha, myślę o mnichach.)

Zamrożony groszek przypomina mi długą zimę, jaką spędziliśmy na zjedzeniu groszku z zamrażarki, ale tutaj groszek jest akcentem, dodatkiem, który dodaje trochę słodyczy. Mineralny smak szpinaku utrzymuje bogactwo świeżo rozmrożonego podłoża.

Podczas gdy rukiew wodna przynosi pieprzonym kucharzom, o których mowa, ilekroć pojawia się rukiew wodna, uważam, że rukiew wodna, zwłaszcza po ugotowaniu, ma również trwały różowawy posmak. I, jak bok choy, rzeżucha zachowuje swój sprężysty chrupot, nawet gdy jest gotowany na parze. Gryzienie przez łodygi rzeżucha jest jak przycięcie końcówek tulipanów przed wrzuceniem ich do wazonu. Dlatego w tym przepisie zostawiam rukiew wodna, a łzy szpinaku wyrywają się.

Parująca Rukiew wodna, szpinak i groch

Służy 4

Około 5 uncji świeżego szpinaku, dokładnie oczyszczone i osuszone
Około 5 uncji świeżej rzeżuchy, dokładnie oczyszczone i osuszone
1/4 szklanki mrożonego grochu
Sól dla smaku

Postaw parowiec na gotowanie na dużym ogniu. W oczekiwaniu na zagotowanie się parowca usuń wszelkie twarde łodygi ze szpinaku.

Gdy woda w parowniku dojdzie do wrzenia, nałóż szpinak na dnie parowca. Następnie wlej zamrożony groszek w następnej kolejności. Na koniec umieść warstwę runa na wierzchu.

Umieść pokrywkę na wierzchu parowca. Warzywa powinny zająć około pięciu minut, aby spróbować pary, ale zacznij je sprawdzać po trzech minutach. W zależności od tego, jak delikatna jest twoja zieleń, będą gotować szybko.

Zdejmij na talerz, wrzuć trochę soli, aby zmieszać smaki i natychmiast podawaj. Pomyśl o mnichach lub wiosnę.