Upadek nie jest tak naprawdę, dopóki pierwsza partia bułeczek śniadaniowych z dyni nie wygaśnie z piekarnika, nie zgadzasz się? Uwielbiamy je rozdzielać, gdy są jeszcze ciepłe, i oddychać tą pikantną, dyniowatą parą. Zachowujemy miękki środek na koniec, a następnie polizamy wszystkie glazury z naszych palców.

Ta wersja bez ugniatania jest idealna do robienia postępów. Ciasto może rosnąć w dowolnym miejscu od jednej do trzech godzin, aby dopasować się do harmonogramu. Ciasto wyrośnięte jest najłatwiejsze do pracy, jeśli możesz je przechowywać w lodówce przez co najmniej godzinę, ale możesz kształtować i piec bułki od razu, jeśli potrzebujesz. Zwykle robimy ciasto poprzedniej nocy i kształtujemy bułki rano. W ciepłej kuchni szybko się podnoszą i gotowe są do pieczenia w niecałą godzinę.

Zabieramy również poradę od Ree Drummond, kobiety pionierskiej, i zalecamy nalewanie glazury nad bułeczkami, gdy są jeszcze ciepłe. W ten sposób szkliwo spływa do każdego zakamarka, zapewniając trochę lukier w każdym kęsie. Czy jest coś lepszego?

No-Knead Pumpkin Rolls z Brown Sugar Glaze

produkuje od 16 do 18 rolek

Do ciasta:

1/4 szklanki wody


1 niewielka łyżka stołowa drożdży (1 opakowanie)


1 szklanka mleka


1/2 szklanki masła


1/2 szklanki cukru


1 15 uncji może puree z dyni


1 1/2 łyżeczki soli koszernej


5 1/2 filiżanek uniwersalnej mąki

Do wypełnienia:

1/2 szklanki masła


1 szklanka upakowanego brązowego cukru


2 łyżeczki cynamonu


1/2 łyżeczki imbiru


1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej


2 szklanki pekan – opiekane, posiekane i podzielone na pół (opcjonalnie)

Do glazury:

1/4 szklanki masła


1/2 szklanki mleka


1 szklanka brązowego cukru

szczypta soli

2 1/2 kubki cukru pudru

Posyp drożdże na wodzie i pozostaw na kilka minut do rozpuszczenia drożdży.

W międzyczasie podgrzej mleko i masło w małym rondlu na kuchence, aż masło się rozpuści. Połącz z cukrem w dużej, odpornej na ciepło miseczce do mieszania i mieszaj, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Niech mieszanina mleka ostygnie, aż będzie po prostu ciepła w dotyku – NIE GORĄCO. Następnie zamieszaj drożdże i dynie. Dodaj sól i pięć szklanek mąki jednocześnie, mieszając, aż cała mąka zostanie wchłonięta. Zgniataj go między rękami, jeśli masz problemy z włożeniem ostatniej mąki. Ciasto będzie lepkie, ale powinno się spotkać w kudłatej kuli. Jeśli jeszcze bardziej konsystencja ciasta ciasteczkowego, pracuj w dodatkowej 1/2 szklanki mąki.

Przykryj ciasto i pozwól mu rosnąć przez 1-3 godziny. W tym czasie powinien podwoić się zbiorczo. W tym momencie można uderzyć ciasto w dół i przechowywać w lodówce przez noc lub kontynuować formowanie bułek.

Aby uformować bułki (natychmiast lub za pomocą schłodzonego ciasta), posyp powierzchnię roboczą niewielką ilością mąki i wyrzuć ciasto na wierzch. Wklep go w szorstki prostokąt, a następnie użyj zmielonego wałka do zwijania w prostokątny kształt grubości około pół cala, dłuższy niż szeroki. Jeśli ciasto staje się lepkie, posyp trochę mąki na powierzchnię ciasta i na dłonie.

Roztop masło w kuchence mikrofalowej i zamieszaj brązowy cukier i przyprawy. Rozłóż to na prostokącie ciasta, pozostawiając na wierzchu cala gołe ciasto. Posyp jedną filiżankę tosty pekan na ciasto, jeśli jest używana. Zaczynając od krawędzi znajdującej się najbliżej ciebie, zwiń ciasto w cylinder i ściśnij u góry.

Posmaruj łyżką miękkiego masła na dnie dwóch 9×13 pieczenia, dwóch 9-calowych tortów lub kombinacji. Używając noża stołowego lub ostrego noża, pociąć cylinder na poszczególne rolki o grubości 1 – 1 1/2 cala. Umieść je w naczyniach do pieczenia, aby miały mały pokój ze wszystkich stron, aby się podnieść. Przykryj je czystym ręcznikiem kuchennym i pozwól im wstać, aż napełnią się na patelnię i wyglądają na podpuchnięte, 30 minut na już ciepłe ciasto i 1 godzinę na ciasto, które zostało schłodzone.

Około 20 minut przed pieczeniem, rozgrzej piekarnik do 375 °. Gdy bułki będą gotowe, piecz je przez 20-25 minut, aż brzegi będą złote i zaczną wyglądać jak oprószone na brzegach. Obróć patelnie w połowie gotowania.

Podczas pieczenia przygotujcie glazurę. W małym rondlu na średnim ogniu połącz mleko z masłem. Gdy masło się rozpuści, dodaj brązowy cukier i sól. Mieszaj, aż brązowy cukier się rozpuści. Zdejmij z ognia i odcedź do miski miksującej, aby usunąć grudki cukru. Wymieszaj sproszkowany cukier. Powinno to tworzyć gęstą, ale lejącą się glazurę.

Niech pieczone bułki schłodzić przez około pięć minut, a następnie wlać glazurę na wierzchu. Oprósz pozostałą filiżankę pekan na górze, jeśli pożądana jest większa nuta. Zjedz je natychmiast. Resztki będą przechowywane przez kilka dni i najlepiej podgrzać je przez minutę w kuchence mikrofalowej.