(Image credit: Lauren Volo)

To jest dokładnie ten rodzaj przepisu na kurczaka, który chcesz zachować w obrocie w ciągu tygodnia. Jest szybki i prosty, ma niewiele składników i przechodzi od razu do sedna. Tego właśnie powinieneś się spodziewać, gdy masz chrupiącą powłokę z migdałów i sos musztardowo-miodowy, który spełnia podwójne funkcje jako powłoka dla kurczaka i sos do serwowania.

(Image credit: Lauren Volo)

Jeśli lubisz kurczaka z panierowaną panierką, ale nie masz cierpliwości, aby właściwie ustawić wszystkie miski, te bezglutenowe przetwory z kurczaka są rozwiązaniem – szczególnie w te noce, gdy motywacja do robienia kolacji jest niska.

Kawałki kurczaka są wrzucane razem z musztardą miodową, a następnie zwijane w zmielone migdały, aby ułatwić dwuetapowy proces panierowania, który powoduje chrupiącą, kruchą powłokę z nutą. Zrób dodatkowe i posiekaj na jutrzejszą sałatkę.


Przetargi z kurczakiem migdałowym z musztardą musztardową

Służy 4

 • 1/2 Puchar

  musztarda Dijon

 • 1/2 Puchar

  majonez

 • 1/2 Puchar

  kochanie

 • 1 łyżka

  ocet jabłkowy

 • 2

  bez kości, bez skóry piersi z kurczaka (około 2 funty)

 • 1 1/2 kubki

  całe prażone migdały, zmielone w robocie kuchennym na gruby posiłek

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/4 łyżeczka

  świeżo zmielony czarny pieprz

 • Spray do gotowania

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 400 ° F. Wyfrezuj blachę do pieczenia z papierem pergaminowym; odłożyć na bok.

Wymieszaj musztardę, majonez, miód i ocet w dużej misce. Przenieś połowę sosu musztardowo-miodowego do małej miski, przykryj i wstaw do lodówki, aż będziesz gotowy do podania.

Wymieszaj zmielone migdały, sól i pieprz w szerokiej, płytkiej misce.

Każdą pierś kurczaka pociąć wzdłuż na paski o szerokości 1/2 cala. Umieść kawałki kurczaka w misce z pozostałą miodową musztardą i wrzuć do pełnego pokrycia. Jeden po drugim rozwałkowuj przetwory z kurczaka w mielonych migdałach, aby całkowicie pokryć je. Delikatnie naciśnij migdałową powłokę, aby przylegała do kurczaka. Przenieś kurczaka do przygotowanej blachy do pieczenia i powtórz z pozostałymi częściami. Posmarować wierzchy przetargu kurczaka sprayem do gotowania.

Pieczemy bez odwracania, dopóki kurczak nie zostanie ugotowany, a powłoka migdałowa lekko się zrumieni, od 18 do 22 minut. Ostudzić przez 2 minuty przed podaniem z zastrzeżonym sosem musztardowo-miodowym.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Sos miodowo-musztardowy można przygotować do 2 dni wcześniej i przechowywać w zadaszonym pojemniku w lodówce.

Przechowywanie: Przechowuj resztki kurczaka w zadaszonym pojemniku w lodówce do 3 dni.