(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Ta sześcioskładnikowa sałatka tutaj była moim obiadem w ubiegłym tygodniu – i wygląda na to, że będę miał ją znowu w przyszłym tygodniu! Wykonana z prostego vinoigrette cytrynowego miso, ta kombinacja delikatnego jarmużu, gumiastej farro i orzechowej ciecierzycy utrzymuje się bardzo dobrze przez kilka dni w lodówce. Wszystko, co muszę zrobić w porze lunchu, to wrzucić porcję do miski. Z kilkoma pomarańczowymi segmentami i plasterkiem tostów na boku, ten łatwy lunch sprawia mi przyjemność przez całe popołudnie.

Mam teraz trochę ukochanego na Farro. Jest równie satysfakcjonująco gumowaty jak jęczmień (inne ulubione ziarno), ale ze słodkim, palonym smakiem, który uwielbiam. Stanowi idealny towarzysz do obfitych, lekko gorzkich liści kapusty i miękkiej ciecierzycy w tej sałatce.

Gdy jedzę tę sałatkę na lekki lunch lub kolację, lubię dopełniać posiłek z kilkoma owocami i garścią orzechów na boku. Ta sałatka jest wegańska jak teraz, ale posypka z fety lub innego sera zdecydowanie nie byłaby nie na miejscu. Aby uzyskać jeszcze bardziej pożywne danie, dodaj sałatkę z jajkiem w koszulce – tak dobrze. Ten przepis robi także wspaniałą sałatkę z obiadu – coś trochę innego niż rzucana sałata, ale nie tak ciężka jak sałatka z ziarna.

Obiad lub kolacja, danie główne lub przystawka, ta sałatka z kale jest hodowcą. Zrób dużą porcję dziś w nocy i ciesz się łatwymi posiłkami przez cały tydzień.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Notatki testera

Jeśli potrzebujesz sałatki z jarmużu, które napełnią cię i utrzymają cię bez ważenia, to jest ta. Nutty farro i ciecierzyca dodają objętości i chłoną prosty dressing, a ponieważ kale nie łatwo więdną, możesz zrobić to z wyprzedzeniem na lunch lub kolację w podróży.

Christine, styczeń 2016 r

Posiekane sałatki Kale, Farro & Chickpea

Służy od 4 do 6

 • 1/2 Puchar

  farro

 • 1/4 łyżeczka

  sól i więcej w razie potrzeby

 • 1 wiązka

  (około 10 uncji) toskańskie, dino lub lacinato jarmuż

 • 1 łyżka

  Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

 • 1 łyżeczka

  czerwona pasta miso

 • 2 łyżeczki do herbaty

  sok z cytryny (około 1/2 cytryny)

 • 1

  (15,5-uncja) może ciecierzyca, osuszone i spłukane

Przynieś 2 szklanki wody do wrzenia w rondlu o pojemności dwóch czwartych, na średnim ogniu. Wymieszać 1/4 łyżeczki soli i farro. Zmniejszyć ciepło do niskiego poziomu i gotować na wolnym ogniu przez 25 do 30 minut, aż fretro będzie gumiaste i kruche. Odsącz nadmiar płynu z farro i odłóż farro.

Podczas gdy farro gotuje, myje i suszy liście jarmużu. Ułóż kilka liści jeden na drugim i odetnij kilka centymetrów twardej, włóknistej łodygi z dna. Jeśli to pożądane, pokrój żeberka (choć podoba mi się chrupnięcie żebra dodaje się do sałatki). Z grubsza posiekaj liście jarmużu w kawałki wielkości kęsa. Powtórzyć układanie i krojenie pozostałych liści kapusty.

Przenieś posiekaną kapustę do dużej miski do mieszania. Wymieszaj oliwę z oliwek, pastę miso i sok z cytryny; polej liście jarmużu. Używaj rąk do obróbki opatrunku na liście jarmużu. Kontynuuj masowanie liści, aż jarmuż zmięknie i poczujesz jedwabistą, 1 do 2 minut.

Wlać farro i odsączoną ciecierzycę przez jarmuż i połączyć. W razie potrzeby posmakuj i dodaj posyp soli lub innego wyciśnięcia cytryny.

Sałatka będzie przechowywana w zadaszonym pojemniku w lodówce przez kilka dni.

Uwagi do przepisów

 • Aby uzupełnić tę sałatkę na lunch lub kolację, dodaj jajko w koszulce, garść orzechów lub posiekane jabłko.

Ten przepis został pierwotnie opublikowany w maju 2013 r.