Prawdopodobnie istnieje cienka granica między tym, co czyni coś ciasteczkiem, a nie bułeczką. Dla mnie muffin ma ładną kopułową górę, nie ma lukier i nie powinien wywoływać gorączki cukru podczas śniadania. Te bogate czekoladowe babeczki mają pyszną podwójną dawkę czekolady, ale zawierają też wiele składników, które jem na śniadanie, takie jak mleko, jogurt i jajka..

Zdecydowanie należą do kategorii “w porządku na śniadanie”!

(Image credit: Lauren Volo)

Dla Melty Goodness, Idź z posiekaną czekoladą

Chociaż można zdecydowanie użyć w tych muffinach czekoladowych chipsów, jeśli masz dodatkową minutę, posiekaj trochę czekolady. Chipsy czekoladowe są sformułowane, aby zapobiec topnieniu, ale posiekana czekolada pięknie się topi i naprawdę dostaje się do wszystkich zakamarków muffinów.

Nie wymaga miksera

Te babeczki są wykonane tak, jak szybki chleb: należy ubić suche składniki i mokre składniki oddzielnie, a następnie złożyć je razem. To jedna z najłatwiejszych metod, zwłaszcza że nie potrzebujesz żadnego miksera elektrycznego. Po prostu uważaj, aby nie wymieszać pałeczki, gdy wszystko znajdzie się w jednej misce, a będziesz złoty.


Podwójne babeczki czekoladowe

Sprawia, że ​​12

 • 1 2/3 kubki

  mąka uniwersalna

 • 1/3 Puchar

  niesłodzone naturalne kakao w proszku

 • 1 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1/2 łyżeczka

  w porządku sól

 • 2

  duże jajka

 • 3/4 Puchar

  zapakowany ciemny brąz cukier

 • 1/2 Puchar

  zwykły lub 2% grecki jogurt

 • 1/2 Puchar

  mleko (nie bez tłuszczu)

 • 1/2 Puchar

  olej roślinny

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1 Puchar

  półsłodkie lub gorzkie czekoladowe chipsy lub grubo posiekana czekolada

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 400 ° F. Smarować lub wylewać standardową puszkę na muffinki o pojemności 12 filiżanek z papierowymi wkładkami.

W dużej misce zmiksuj mąkę, kakao w proszku, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną i sól. W oddzielnej średniej misce wymieszaj jajka, cukier, jogurt, mleko, olej i wanilię, dopóki nie pozostaną duże grudki brązowego cukru.

Wlać mieszankę jogurtową do mieszanki mąki i złożyć razem z gumową szpatułką do momentu połączenia. Złożyć czekoladę. Podzielić ciasto między studnie muffin.

Piec, aż wykałaczka lub tester do ciasta umieszczony w środku muffinki wyjdzie czysty lub z kilkoma wilgotnymi okruchami (sprawdź w kilku miejscach, na wypadek, gdy trafisz w kieliszek rozpuszczonej czekolady), 15 do 20 minut. Pozostaw muffiny na 10 minut przed wyjęciem z garnka. Jeśli smarujesz patelnię, połóż cienki nóż wokół każdej bułeczki, aby najpierw poluzować ją z patelni. Podawać w cieple lub w temperaturze pokojowej.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Babeczki można przechowywać w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej przez maksymalnie 3 dni. Mogą być również pakowane pojedynczo w folię plastikową.

Zamrażanie babeczek: Te muffiny bardzo dobrze zamrażają; przechowywać je w hermetycznie zamykanej plastikowej torbie. Jeśli pakujesz w pudełka na lunch, lubię je pojedynczo owijać w folię przed zamrożeniem, więc mogę wrzucić jedną do pudełka na drugie śniadanie.