(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Czy “śniadanie na obiad” oznacza dla ciebie jajka lub naleśniki? Niedawno miałem objawienie obiadowe na temat wypieków śniadaniowych: Muffiny są równie smaczne o 6 po południu. ponieważ są o 7 rano. Jeśli masz wątpliwości co do poniedziałkowych obiadowych babeczek, pozwól, że opowiem ci o tych pięknościach. Są pełne słodkich ziemniaków, orzechowego parmezanu i świeżych ziół. Są chrupiące na zewnątrz i puszyste w środku i idealnie za pomocą machnięcia masłem. Z wielką sałatką lub miską zupy, która nie chce, by ich noc zaczęła się tak dobrze?

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

W przypadku babeczek z Veggie zetrzyj warzywa

Przy robieniu muffinów na obiad, celem jest szybkie wprowadzenie ich do piekarnika, aby reszta kolacji mogła się zjednoczyć podczas pieczenia. Dodanie posiekanych i palonych warzyw spowolniłoby proces. Kratowanie słodkich ziemniaków (lub marchewki lub cukinii) pozwala szybciej je przygotować i pomaga im szybko gotować w cieście. Krata pomaga również rozłożyć kawałki słodkich ziemniaków równomiernie w cieście, co oznacza, że ​​otrzymasz słodki smak ziemniaka przy każdym kęsie.

Pieczenie w nocy

Dlaczego w sobotę i niedzielę miałoby się dobrze bawić? Zwłaszcza, gdy kilka zręcznych metod mieszania i niektóre skróty składników mogą sprawić, że biszkopty, pieczywo i ciastka będą częścią każdego dnia tygodnia. Pieczenie w nocy jest naszą odą do szybkiego pieczenia, które można zrobić nawet w najbardziej uprzykrzoną czwartkową noc.


Pikantne słodkie ziemniaki i parmezan

Sprawia, że ​​12; serwuje 12 babeczek

 • Spray do gotowania

 • 2 1/2 kubki

  mąka uniwersalna

 • 1 Puchar

  tarty ser parmezanowy, podzielony

 • 1 łyżka

  proszek do pieczenia

 • 1 łyżeczka

  suszony tymianek

 • 1/2 łyżeczka

  Sól

 • 1 Puchar

  obrane i tarte słodkie ziemniaki

 • 1 1/4 kubki

  całe mleko

 • 1/2 Puchar

  olej roślinny

 • 1

  duże jajko

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 375 ° F. Powlecić studzienki standardowej miski na muffinki o pojemności 12 filiżanek za pomocą sprayu do gotowania; odłożyć na bok.

Umieść mąkę, 3/4 szklanki parmezanu, proszek do pieczenia, suszony tymianek i sól w dużej misce i wymieszaj. Dodaj słodkich ziemniaków i wrzucić do pokrycia mąką i równomiernie rozprowadzić w mieszaninie; odłożyć na bok. Umieść mleko, olej i jajko w średniej misce i wymieszaj do momentu połączenia. Wlać do mieszanki mąki i mieszać do momentu połączenia – niektóre kawałki są w porządku, ale nie mieszać.

Podzielić ciasto równomiernie między dołki muffin (około 1/3 szklanki w każdym). Posypać każdą z bułeczek 1 łyżeczką pozostałego parmezanu.

Piec do momentu, aż muffiny będą złotobrązowe, a wykałaczka włożona w środek babeczek wyjdzie czysta, około 20 minut. Natychmiast przenieś muffiny do miski z ręcznikiem kuchennym, stojaka do chłodzenia drutu lub talerza. Ochłodź przez 5 minut przed podaniem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Babeczki można przechowywać w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej przez maksymalnie 5 dni. Można je również zamrozić do 3 miesięcy, a następnie rozmrozić w temperaturze pokojowej przed podaniem.