Czy wszyscy możemy się zgodzić, że frytki z zieloną fasolą są współczesnym cudem? Uwielbiam kijek z cukinii tak samo jak każdy, ale uwielbiam zieloną fasolę jeszcze bardziej i jestem naprawdę podekscytowany, że ten trend znalazł się w głównym nurcie.

Chrupiące pieczone frytki: Obejrzyj film

Jeśli możesz chleb z kotletem z piersi kurczaka, możesz zrobić super-chrupiące frytki z zieloną fasolą w piekarniku. To jest ta sama koncepcja: pogłębiarka świeżo przyciętej fasoli w mące, wsad do mycia jaj, a następnie powlecz je kombinacją panko i mąki kukurydzianej, aby uzyskać chrupiącą powłokę. (Nie próbuj tego z mrożoną zieloną fasolą, dodatkowa wilgoć sprawi, że wszystko będzie rozmoczone, co mnie przygnębi).

Nawet w jakiś magiczny sposób zachowają chrupiącą chrupkę, gdy schłodzą się do temperatury pokojowej, co jest cudem niespotykanym w przypadku większości głęboko smażonych potraw. Przygotuj rozkład wypływów!

(Image credit: Lauren Volo)

Pieczone frytki z pieca

Służy 4

 • 1 funt

  zielone fasolki

 • 3 łyżka stołowa

  mąka uniwersalna

 • 2 1/2 łyżeczki do herbaty

  koszerna sól, podzielona

 • 2

  duże jajka

 • 2 łyżka stołowa

  mleko

 • 1 1/2 kubki

  panko breadcrumbs

 • 2 łyżka stołowa

  Oliwa z oliwek

 • 1 Puchar

  żółta mąka kukurydziana (niemielona polenta)

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 450 ° F. Linia 1 duża lub 2 średnio wypukłe blachy do pieczenia z papierem pergaminowym; odłożyć na bok.

Przycinamy i płuczemy zieloną fasolę, pozwalając im osuszyć się na sucho w sitku lub durszlaku, aby zachować nieco wilgoci; odłożyć na bok.

Wymieszaj mąkę z 1/2 łyżeczką soli w dużej misce; odłożyć na bok. Pokonaj jajka i mleko w drugiej szerokiej, płytkiej misce; odłożyć na bok.

Wymieszaj panko i olej razem w trzeciej dużej, szerokiej misce, aż panko wchłonie olej. Wymieszaj mąkę kukurydzianą i pozostałe 2 łyżeczki soli.

Wrzuć zieloną fasolę do mąki, aż będą równomiernie i lekko powlekane, a następnie strząśnij nadmiar mąki w durszlaku lub sitku.

Zanurz garść zielonej fasoli w jajku, a następnie wrzuć do panko. Przenieś do arkusza (ów) do pieczenia. Powtarzaj, aż cała zielona fasola zostanie pokryta.

Piec, aż zielona fasola będzie świeża i złoto-brązowa, 15 do 20 minut. Natychmiast podawaj.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 4 dni.