W ten sposób przekręcasz te gruszki siedząc na swoim kontuarze w najlepszy posiłek, który będziesz jadł przez cały tydzień. Z jedną patelnią i odrobiną bekonu i niebieskiego sera pieczemy gruszki, aż będą miękkie i delikatne w maśle. Ta szybka i fantazyjna kolacja jest dość łatwa do zerwania, kiedy chcesz zrobić sobie wieczór w tygodniu (możesz zrobić tylko jedną lub dwie gruszki) i wystarczająco imponująco na imprezę (skalowanie w celu wypełnienia półmiska nie wymaga więcej pracy – po prostu więcej gruszek). Serwuj wszystko przez plątaninę ubranych rukoli i wkopuj.

(Image credit: Lauren Volo)

Najlepsze gruszki do pieczenia

Podobnie jak jabłka, niektóre odmiany gruszek są lepiej przystosowane do gotowania i pieczenia niż inne. Gruszki Anjou i Bosc są najlepszym wyborem na to danie. Oba będą utrzymywać swój kształt i fakturę bez rozbijania się podczas pieczenia. Unikaj gruszek Comice, które mają tendencję do rozpadania się po ugotowaniu.

Więcej o gruszkach: 7 Wspólne rodzaje gruszek i jak ich używać

Pieczone gruszki z boczkiem i serem pleśniowym

Służy 4


6 plasterków grubo pokrojonego boczku, pokrojonego na 2-calowe kawałki


2 jędrne, ale dojrzałe gruszki Anjou, obrane, przekrojone na pół i wywiercone


3 łyżki miodu podzielone


1/4 szklanki pokruszonego niebieskiego sera


2 łyżki soku z cytryny (od około 1 średniej cytryny)


1 łyżka oliwy z oliwek


1/4 łyżeczki soli koszernej


6 uncji rukoli


1/4 szklanki orzecha włoskiego, opiekany

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 400 ° F.

Wyłóż oprawioną blachę do pieczenia folią aluminiową. Połóż boczek na blasze do pieczenia, następnie ułóż gruszki na boczku w dół. Mżawka 1 1/2 łyżki miodu nad gruszkami. Piecz przez 15 minut.

Wyjmij blachę do pieczenia z piekarnika. Ostrożnie odwróć gruszki. Łyżka o łyżce niebieskiego sera do rdzenia każdej gruszki. Wróć do piekarnika i piecz się, aż gruszki będą miękkie jak widelec, a ser będzie miękki, około 10 minut.

Tuż przed podaniem wymieszaj sok cytrynowy, olej i sól razem w dużej misce. Dodaj rukolę i podrzuć do sierści. Podzielić rukolę między 4 talerze i na wierzch gruszka i kilka kawałków boczku. Ułóż gruszki na orzechach włoskich i polej resztką 1 1/2 łyżki miodu.

Uwagi do przepisów

  • Porcja: Ta sałatka jest najlepiej przygotowana i podawana na świeżo.