Ostatniej zimy rozpoczęliśmy mały romans z cytrynowym twarogiem. To było coś, co uważaliśmy za trudne do zrobienia, ale okazało się, że nie jest, i jest jasnym, słodkim dodatkiem do wielu rzeczy (bułeczki, tosty, jogurt, ciastka). Pomyśleliśmy: “Po co jeść cytryną?”. A więc…

Mieliśmy nadzieję, że ten mandarynkowy twaróg stanie się jasno pomarańczowy, a tak się nie stało. Zdajemy sobie sprawę, że kolor skrzepu pochodzi głównie z żółtek jaj, a nie z soku z owoców cytrusowych. Ponieważ nie byliśmy tak wybredni w naszym mieszaniu, jak powinniśmy, odrobina żółtka zaczęła się kręcić i musieliśmy odcedzić twaróg przed dodaniem masła, tracąc plamy skórne, które nadałyby mu więcej koloru.

Ta wersja mandarynki jest słodsza niż cytryna (chociaż zmniejszyliśmy ilość cukru) i zależy w dużym stopniu od tego, jak dobre są twoje owoce. Jeśli pomarańcze i klementynki są teraz bardziej aromatyczne, użyj ich zamiast tego.

Mandarynka (lub Clementine lub Orange) Twaróg
zaadaptowany z Marthy Stewart
sprawia, że ​​3/4 szklanki

3 żółtka jaj
1 łyżeczka skórki mandarynki (około połowa mandarynki)
1/4 szklanki soku mandarynkowego (około jednej dużej mandarynki)
5 łyżek cukru
3 łyżki niesolonego masła, schłodzone i pokrojone na małe kawałki
szczypta soli

Wymieszaj żółtka, skórkę, sok i cukier w małej patelni do sosu. Gotować na średnim ogniu przez około 5 minut, stale mieszając, aż mieszanina zgęstnieje i pokrywa grzbiet drewnianą łyżką.

Usuń z ognia. Jeśli zauważysz jakieś małe kawałki jaja, które zostały wymieszane, odcedź skrzep przez drobny kosz sitek do miski. Jest to również przydatne, jeśli chcesz po prostu uzyskać gładszy twaróg bez skórki. Jeśli nie, przejdź bezpośrednio do następnego kroku.

Ubij masło, kilka sztuk na raz, do momentu dodania. Dodaj najmniejsze szczypty soli, jeśli chcesz. Podobało nam się to, co dała nam twaróg, ale jest to opcjonalne. Rozłóż od razu na toście lub schłodź przez kilka godzin, aż stanie się bardziej jędrny. Przechowywać w lodówce.

Związane z: Blogowanie The New York Times: Tangerine Sherbet

(Zdjęcie: Elizabeth Passarella)