Jestem jedną z tych osób, które zawsze mają przekąskę schowaną w mojej torbie, taktykę przetrwania najgorszego przypadku, gdy godziny między posiłkami rozciągają się odrobinę za długo. Uwielbiam przekąski pokryte jogurtem: rodzynki, żurawiny, precle, wszystkie. Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak mogę zrobić te ulubione przekąski w domu, ale mój golly, myślę, że w końcu to mam.

Powinienem ci powiedzieć, że ta powłoka z jogurtu … jest naprawdę więcej cukru niż jogurt. To prawda. Dotyczy to również jogurtowych przekąsek sprzedawanych na zamówienie. Ale skoro te przekąski są również wykonane z olejami, emulgatorami i stabilizatorami, czuję, że domowej roboty powłoka jogurtowa jest co najmniej krokiem we właściwym kierunku.

Zasadniczo robimy grubą glazurę ze sproszkowanym cukrem i jogurtem, podobnie jak zwykła glazura, którą używamy na szybkich chlebach i ciasteczkach – tylko dla tej przekąski upewnimy się, że utworzy grubą powłokę z odrobiną żelatyny.

Inspiracja do tego przepisu pochodzi z jednej z ostatnich książek Lary Ferroni Prawdziwe przekąski. Jej metoda wykorzystuje proszek agarowy, coś, czego zwykle nie przechowuję w spiżarni, więc postanowiłem spróbować wersji żelatynowej. Na szczęście to zadziałało! Dodałem też trochę miodu do powłoki jogurtowej dla słodyczy i dałem żurawinom podwójny dip, aby powłoka była wyjątkowo gęsta.

Metoda jest prosta, ale oczekiwanie na wyschnięcie jogurtu może być uciążliwe. Proponuję zrobić to w weekendowe popołudnie, kiedy będziesz w domu, ale możesz też spisać to przez kilka dni. Przygotowana powłoka jogurtowa będzie utrzymywać, pokryta i schładzana przez kilka dni, i wystarczy ją ponownie podgrzać przed użyciem, aby uzyskać drugą powłokę żurawiny.

Przynajmniej kłopot jest tego wart! Pokryte jogurtem żurawiny będą się utrzymywać przez kilka tygodni i będą stanowić łatwą, smaczną przekąskę o każdej porze dnia.

Żurawina pokrytą jogurtem

Sprawia około 3 filiżanek

 • 1 łyżka

  woda

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1/2 łyżeczka

  żelatyna

 • 1/4 Puchar

  jogurt grecki

 • 1 łyżka

  kochanie

 • Szczypta soli

 • 2 kubki

  cukier puder, plus ekstra do odkurzania żurawin

 • 8 uncje

  (około 3 szklanki) suszonej żurawiny

Połącz wodę i wanilię w małym naczyniu lub ramekinie. Posyp żelatynę i ubijaj widelcem, aż żelatyna zostanie równomiernie rozprowadzona w cieczy. Odłóż na bok na około 5 minut lub do momentu użycia. Ustawi się w gęstą pastę.

W innym małym naczyniu lub ramekinie wymieszaj jogurt, miód i sól. Mikrofale na HIGH w 5 sekundowych seriach, mieszając pomiędzy każdą serią, aż jogurt jest płynny i bardzo ciepły w dotyku. Nie pozwól, aby zaczęło się gotować lub jogurt się zwija.

Ubij żelatynę w ciepłą jogurtową mieszankę. Trzepać, aż żelatyna całkowicie się rozpuści. Przełóż jogurtową mieszankę do małej miski do mieszania. Wlać sproszkowany cukier na wierzch. Ubij delikatnie, aż jogurt i sproszkowany cukier połączą się w gruby, ale rozlewny, lukier (patrz zdjęcie powyżej).

W osobnej misce wrzuć żurawinę łyżką cukru pudru, aż zostaną całkowicie odkurzone. Rozlać połowa powłoczki jogurtowej nad żurawiną. Mieszaj, aż żurawina będzie całkowicie pokryta i nie będziesz już widział suchego cukru w ​​proszku.

Wyfrezuj blachę do pieczenia papierem woskowym lub silpatą. Opuść pokrytą żurawiną kromki na blachę do pieczenia, oddzielając je tak bardzo, jak chcesz, palcami. Będą bardzo lepkie. Niech żurawina usiądzie, odkryta, aż będzie sucha w dotyku, około 30-45 minut. 

Przenieś żurawinę z powrotem do miski miksującej i wrzuć z pozostałą warstwą jogurtu, aby uzyskać drugą, grubszą warstwę. Upuść je z powrotem na wyłożoną blachą do pieczenia. Gdy szczyty są suche w dotyku, przesuwaj żurawinę, aby mieć pewność, że spody będą miały szansę wyschnięcia. (Jeśli masz regał chłodniczy z wystarczająco małą kratą, możesz rozprowadzić żurawinę na górze, aby uzyskać szybsze i bardziej równomierne suszenie.) W sumie, żurawina potrwa co najmniej 6 godzin lub całą noc, aby wyschnąć.

Jogurt pokrytą jogurtem należy przechowywać w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej. Będą przechowywane przez kilka tygodni.

Uwagi do przepisów

Pozostałość po jogurcie: Pozostałości powłoki powinny być przykryte i schłodzone. Ustawi się w żelu w lodówce. Przed użyciem podgrzej go w 10 sekundach w kuchence mikrofalowej, aż uzyska płynność.

Opcja bez żelatyny: Jeśli nie chcesz używać żelatyny, możesz zastosować się do przepisu Lary Ferroni i użyć 1/4 łyżeczki proszku agarowego. 

Powlekanie jogurtów Inne produkty spożywcze: Wypróbuj tę powłoczkę jogurtową z dowolnym innym suszonym owocem. Szczególnie podoba mi się morele pokryte jogurtem! Ta powłoka działa również na precle, ale uważam, że precle nie zachowują się bardzo dobrze i szybko zanikają.

Powłoka jogurtowa jest dostosowana z Prawdziwe przekąski autor: Lara Ferroni.

Związane z: Zabawa z Easy Kids’s Party: Frozen Yogurt Bites

(Zdjęcia: Emma Christensen)