Co się stanie, gdy jabłka i masło orzechowe – ten stary tryb gotowości – ubiorą się z odrobiną polotu? Zamieniają się w te urocze małe kanapki z jabłkami.

Po powrocie uczestniczyłem w fantazyjnych imprezach, w których prawie nie mogłem jeść, ponieważ większość potraw zawierała mięso, nabiał lub gluten – składniki, których muszę unikać. Moją jedyną pociechą był stół dla dzieci, w którym znalazłem “kanapki” zrobione z pokrojonych jabłek, masła orzechowego, owsa i rodzynek. Chociaż jabłka zaspokoiły mój dudniący żołądek, nie myślałem o nich zbyt długo, gdy patrzyłem tęsknie na paradę niedostępnych potraw..

Ale wtedy wydarzyło się coś zabawnego. W następnych tygodniach poczułem pragnienie tych dobrze zaokrąglonych, smacznych przekąsek. Jabłka i masło orzechowe to nic nowego, ale w jakiś sposób dodatek tostowego owsa i rodzynków oraz odrobina miodu i cynamonu sprawia, że ​​są o wiele bardziej satysfakcjonujące. Teraz często robię te kanapki na popołudniową przekąskę.

Kanapki z jabłkami są świetne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (małe ręce pomagają je złożyć) i są przystosowane do różnych preferencji i alergii. Zamiast masła orzechowego można spróbować masła migdałowego lub masła z nasion słonecznika dyniowo-słonecznikowego, a rodzynki można zamienić na suszone żurawiny, posiekane daktyle i inne suszone owoce. Podoba mi się prostota i faktura lekko opieczonego owsa, ale granola jest opcją, podobnie jak polewy czekoladowe, rozdrobnione orzechy kokosowe i nasiona chia.


Kanapki z jabłkami

Sprawia, że ​​3 kanapki

 • 1 łyżka

  płatki owsiane

 • 1/8 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 3 łyżka stołowa

  niesłodzone masło orzechowe

 • 3/4 łyżeczka

  kochanie

 • 1 łyżka

  rodzynki

 • 1

  średnie jabłko

Połącz owsa z cynamonem na suchej patelni na średnim ogniu i grzajcie, mieszając od czasu do czasu, aż owies będzie złoty. Ostudzić przed użyciem.

Wymieszaj masło orzechowe i miód.

Rdzeń i pokrój jabłko na 6 rund. (Jeśli nie masz jądra jabłkowego, możesz najpierw pokroić jabłko, a następnie wyciąć centra za pomocą małego noża do ciastek lub noża).

Rozłóż 1 łyżkę stołową masła orzechowego na 3 plasterkach jabłka i posyp je rodzynkami i owsem. Na wierzchu z pozostałymi kawałkami jabłka, aby utworzyć kanapki.

Uwagi do przepisów

Jeśli nie jesz od razu jabłka, możesz umyć je sokiem z cytryny, aby zapobiec brązowieniu. Roztwór 1/4 szklanki wody i 1 łyżka soku z cytryny działa bez smaku zbyt cytryny.
W przypadku bezwzględnej diety bezglutenowej należy stosować owies bezglutenowy.

Związane z: Powrót do szkoły Przepis: Masło orzechowe i owoce “Sushi”

(Zdjęcia: Emily Ho)