(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

Suszone figi to słodka i łatwa uczta w każdy dzień zimowania, ale zanurz je w czekoladzie i posyp trochę solą morską, a stają się prawdziwą ucztą godną każdego świątecznego prezentu.

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

Uwielbiam to, że ilości w tym przepisie dzielą się równomiernie i dlatego są tak łatwo rozmnażane. Organiczne tureckie figi na moim rynku są dostarczane w opakowaniach po dwunastej, a jedna 3,5-ozowa tabliczka czekolady od lokalnego rzemieślnika to idealna porcja do pokrycia tych dwunastu fig. Podziel każdy przepis na małe pudełka z czterema figami, które przecinają trzech szczęśliwców z twojej listy prezentów!

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

Czekoladowe figi z solą morską

Sprawia, że ​​12 fig

  • 1

    (3,5 uncji) baton czekoladowy (zastosowano tu 70% ciemności)

  • 12

    suche figi

  • 1 łyżeczka

    gruboziarnista sól morska

Złamać lub pokroić baton czekoladowy na kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej. Delikatnie uformuj każdą figurę z powrotem w jej naturalny kształt, jeśli jest ona ściśle zapakowana.

Trzymając za nóżkę, zanurz każdą figurkę w rozpuszczonej czekoladzie i przenieś na wyłożoną pergaminem blachę do pieczenia. Posyp solą morską, gdy czekolada jest jeszcze płynna. Przed zapakowaniem pozostaw czekoladę do ostygnięcia i stwardnienia.

Figi będą przechowywane w temperaturze pokojowej przez kilka tygodni.

Uwagi do przepisów

Użyłem do tego czekolady z Christopher Elbow z Kansas City. Rozważ użycie lokalnego źródła dla jednego składnika w jadalnych prezentach, aby dać im prawdziwe poczucie miejsca, szczególnie dla odbiorców z poza miasta.

Do pakowania, spróbuj użyć czystego, nieużywanego kartonowego pudełka na jajka (takich jak te). Wytnij dwunasto-jajowy karton na dwa kwadraty, aby wstawić je do pudełek prezentowych. To tworzy trochę dobrze dla każdej figi i utrzymuje je równomiernie rozmieszczone. Pokryłem kopalnię niebielonym pergaminem przed włożeniem do pokrytych tkaniną pudełek na prezenty.

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)