(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

To właśnie to, co lubię nazywać moją “przekąską granolą”. Mówimy o dużych, grubych grupach lekko słodkich granoli wysadzanych pistacjami i suszonymi wiśniami. Garstka sprawia, że ​​wszystkie inne popołudniowe przekąski wyglądają mizernie w porównaniu – a cała torebka sprawia, że ​​jest to najlepszy prezent dla wszystkich od przyjaciół z grupy książek do opiekunki.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Granola jest naprawdę jednym z moich ulubionych domowych prezentów do robienia, dawania lub otrzymywania. Po pierwsze, możesz zrobić dużo na raz, a składniki są stosunkowo niedrogie – dzięki temu jest to świetny prezent dla wszystkich ludzi w twoim życiu, którzy potrzebują trochę “Cześć! Lubię cię!” prezentuj tę porę roku, a granola jest o wiele zabawniejsza niż karta Starbucks. Podróżuje również dobrze, dobrze pływa i pozostaje chrupiąca przez wiele dni.

A kto nie lubi granoli ?! To coś nieoczekiwanego i odmiennego od cukierków i ciasteczek, które bez wątpienia będą nas kusiły – zabawna uczta, którą możemy usprawiedliwić na śniadanie lub na przekąskę w południe. Granola może być również dostosowana do wielu gustów i preferencji, a także może być bezglutenowa (wystarczy dwukrotnie sprawdzić owies), a nawet bez orzechów (wystarczy, że naciśniesz pistacje i załadujesz nasiona).

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Ponieważ ten granola był przeznaczony na prezenty, chciałem uczynić go nieco bardziej luksusowym niż zwykle. W głębi serca wciąż jest to przepis The Kitchn na Great Granola Every Time, ale dodałem jeszcze więcej miodu, aby uzyskać dodatkową słodycz (i dodatkowy kryzys!) I zdjąłem moją “naprawdę dobrą” oliwę z oliwek, aby dodać pikantną głębię. Pistacje i czereśnie są dla mnie tak radosne, a do tej receptury dodałem dodatkową garstkę każdej z nich. Mieszanie kilkukrotnie podczas pieczenia, a następnie pozostawienie go całkowicie niezakłóconego zapewnia również wiele dużych, wspaniałych klastrów.

Jeśli wysyłasz tę granolę na dużą odległość, zalecamy zapakowanie jej w puszki konserwowe. Słoiki nie tylko chronią granolę przed zmiażdżeniem w poczcie, ale także zapewniają jej świeżość. Jeśli planujesz podarować go w ciągu kilku dni od zrobienia go, idź po śliczne torebki celofanowe przewiązane wstążką. Oto źródła materiałów, których użyłem tutaj:

Źródła materiałów podarunkowych:

 • Torebki na zabiegi celofanowe w białe kropki z Sur La Table
 • Wide-mouth Pint Jars od Amazon
 • Czerwone i białe paski sznurka Baker z Sur La Table

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Klastry z wiśni z pistacji

Sprawia około 7 filiżanek

 • 3 kubki

  staromodny płatek owsiany (bez glutenu, w razie potrzeby)

 • 1 1/2 kubki

  łuskane pistacje (patrz uwagi do przepisów)

 • 1/2 Puchar

  pepitas

 • 1/2 Puchar

  ziarna słonecznika

 • 1 1/2 łyżeczki do herbaty

  Sól koszerna

 • 1/2 łyżeczka

  cynamon

 • 1/2 Puchar

  dobrej jakości oliwa z oliwek

 • 3/4 Puchar

  kochanie

 • 1/4 Puchar

  brązowy cukier

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1 1/2 kubki

  suszone wiśnie cierpkie

Rozgrzej piekarnik do 300 ° F za pomocą stojaka w dolnym środkowym położeniu. Wyfrezuj blachę do pieczenia papierem Silpat lub pergaminem.

Połącz owsa, pistacje, pepitas, nasiona słonecznika, sól i cynamon w dużej misce do mieszania. W osobnej misce lub miarce wymieszaj olej, miód, brązowy cukier i wanilię. Wlać mieszaninę oleju z miodem na suche składniki i mieszać delikatnie, aż wszystkie składniki zostaną równomiernie pokryte.

Przenieś granolę do wyłożonej blachy do pieczenia. Rozłóż go tak, aby równomiernie przykrywał blachę do pieczenia. Piec, aż granola będzie głęboko złocista i pachnie pysznie, od 45 do 50 minut. Wymieszaj granolę co 15 minut – nie mieszaj częściej; granola będzie nadal luźna i “mokra” – nawet pod koniec pieczenia. Kiedy myślisz, że granola jest prawie zrobić, zamieszać wiśnie i piec przez dodatkowe 5 minut. Po usunięciu muesli z piekarnika nie mieszaj ponownie; będzie ostry i zestalał się w gronach podczas schładzania.

Gdy granola ostygnie całkowicie, włóż ją w grona. Podnieś krawędzie Silpat lub pergaminu, aby pomóc usunąć duże kawałki muesli i rozkruszyć je palcami.

Jeśli podarujesz, zapakuj mueslę w indywidualne torebki lub słoiki. Granola jest najlepsza, jeśli zjedzona w ciągu tygodnia, ale nadal jest pyszna na długo.

Uwagi do przepisów

Jeśli Twoje pistacje są już upieczone, dodaj je na samym końcu z wiśniami, aby nie przypalały podczas pieczenia.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)