(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jesteśmy na cudownym etapie lata, kiedy słodka kukurydza i doskonale dojrzałe pomidory przejmują rynki. Jest tak wiele sposobów na skorzystanie z tego, ale moim ulubionym jest śniadanie. Jeśli jeszcze nie spróbowałeś razem kukurydzy i jaj, może to cię zachęci.

Ten posiłek może być śniadaniem lub kolacją. W rzeczywistości zjadłem go na lunch, a to zajmuje zaledwie 10 minut – może być mniej, w zależności od grubości plastry pomidora.

Jest pełen późno-letniego smaku, a także zmieni tak bardzo pomidory w naprawdę soczystą, lekko karmelizowaną pyszność, jeśli znajdziesz się w czymś mniej niż idealnym.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Notatki testera

Po tym porannym śniadaniu nigdy już nie będę patrzył na jajecznicę w ten sam sposób. Chodzi mi o to, jak wracasz do jedzenia jajecznicy po zjedzeniu tej wersji połączonej ze słodką letnią kukurydzą i kremowym kozim serem? Odpowiedź (przynajmniej dla mnie) brzmi: nie. Nie możesz.

Pominąłem krok Elizabeth o przygotowanie kukurydzy przed usunięciem pestek. Prawie teraz jest czas, kiedy kukurydza na kolbie jest tak słodka i tak doskonała, że ​​jest prawie lepiej zjedzona na surowo. Odciąłem surowe ziarna z kolby, a następnie wróciłem do przepisu i szybko je podsmażyłem przed dodaniem jajek do patelni.

Gdy ser kozi uderzy w jajka, trochę się rozpuści. Uściskaj to, bo to sprawia, że ​​najmłodsze jajecznica będziesz kiedykolwiek smakować.

– Kelli, sierpień 2015

Jajecznica ze świeżą kukurydzą, kozim serem i pomidorami

Służy 2

 • 4

  grube plastry pomidora (grubość 1 / 4- do 1/2 cala)

 • Oliwa z oliwek

 • Sól i pieprz

 • 1

  średni kłos zbożowy, z wciąż łuską

 • 1/2 łyżka

  masło niesolone

 • 4

  duże jaja, pobity

 • 2 uncje

  kozi ser

Ustaw brojler piekarnika na wysokości z półką kilka cali pod elementem brojlerów. Skrop z pomidorów odrobiną oliwy z oliwek, oblewaj z obu stron, dopraw solą i pieprzem. Połóż je na blasze do pieczenia i piecz w piekarniku przez 8 do 10 minut, aż zaczną karmelizować na wierzchu.

Podczas gdy pomidory gotują, mikrofale kukurydzę (w łupinie) przez 3 minuty na wysokości. Wyjmij z kuchenki mikrofalowej i odczekaj kilka minut, a następnie pozbądź się łuski i odetnij ziarna od kolby.

Podgrzej masło na patelni na średnim ogniu. Dodaj kukurydzę, dopraw solą i pieprzem i gotuj przez 1 minutę. Dodaj jajka i mieszaj – to nie powinno zająć więcej niż minutę, chociaż jeśli lubisz jajka kremowe, możesz obniżyć temperaturę i gotować je wolniej. Gdy jaja zaczną się jakoś namieszać, wyłącz ciepło i rozpadnij się w kozim serze.

Użyj łopatki do przeniesienia plasterków pomidora na talerz, a następnie na wierzch z jajami. Dopraw solą i pieprzem do smaku.

Uwagi do przepisów

Ten przepis został zaktualizowany – pierwszy opublikowano we wrześniu 2009 r.